Domů » A jak je na tom vaše imunita?
Zdraví

A jak je na tom vaše imunita?

Podzimní počasí a s ním související střídání vysokých a nízkých teplot přeje virům a bakteriím. Do zbroje pak nastupuje náš imunitní systém, jehož prvořadým úkolem je se jim bránit. To, zda se mu to podaří, do značné míry závisí na jeho síle. 

Každý lékař vám potvrdí, že nachlazení je lepší předcházet, než se s ním pak prát. Prevence je tedy na prvním místě. Teple se oblékejte a nedovolte, abyste prochladli. Důležitý ovšem je i dostatečný pohyb na čerstvém vzduchu, omezování pobytu v přetopených místnostech a mírné otužování. Upozorňujeme na pojem mírné! Rozhodně svému tělu nezpůsobte šok, který by napáchal více škody než užitku.

Dobře a pravidelně jezte

Několikrát denně si dopřávejte si menší porce jídel připravených z čerstvých surovin. Jezte v klidu, pomalu, s jídlem nespěchejte ani se při něm nerozptylujte. Zkrátka se na něj plně soustřeďte. Nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim.

Hýbejte se

Vládne venku počasí, do kterého byste ani psa nevyhnali? Sebe do něj ale vyžeňte. Přemozte se, oblečte se a i v ošklivém počasí se vydejte na krátkou procházku. Čerstvý, byť chladný vzduch totiž dokáže hotové divy. Obzvláště v kombinaci s přiměřenou aerobní aktivitou, kterou je i svižnější procházka. Ta prospěje vaší figuře, kardiovaskulárnímu systému, svalům, psychice a v neposlední řadě i zmíněné imunitě.

Bez vitamínů to nepůjde

Vitamíny, minerály a stopové prvky jsou základem. Imunitní systém má nejraději vitamín C, D a E stejně jako zinek a hořčík. Dopřávejte si proto hodně citrusů a kiwi spolu s ořechy, luštěninami a listovou zeleninou. Za vitamínové bomby jsou pak považovány rakytník, nebo kustovnice čínská. Do svého jídelníčku ale můžete zařadit i kvalitní doplňky stravy. Imunitní systém náležitě nabudí například přípravky REISHI + Zinek a vitamín C nebo GRAVIOLA PLUS od Naturvity.

A k tomu se hodně smějte. Klidně i nahlas. Smích a dobrá nálada jsou totiž prevencí snad proti veškerým neduhům. Nejenom těm zdravotním.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.