3 důležité zásady, kterých se držet při výběru hodinek

Nákup hodinek je příjemná událost. Ale možná jste vždy vybírala čistě na základě intuice a sáhla po kousku, který vám padl do oka. Což samozřejmě není chyba, život by neměl být o striktním dodržování pravidel. Jenomže někdy se určité zásady dodržet vyplatí – v případě hodinek totiž hrozí, že prvotní nadšení vyprchá a zjistíte, že vám v mnoha směrech nevyhovují. Proto jsme pro vás připravili praktický manuál. Následující tipy vám přijdou k užitku především v případě, že hodinky vybíráte pro někoho jiného.

1. Vybírejte podle příležitosti

Nejsou hodinky jako hodinky. Jedny si vezmete do společnosti, jiné budete mít na sobě téměř neustále a další si nasadíte vždy, když si půjdete zaběhat do parku. Předem si proto ujasněte, proč si je chcete pořídit a kdy je budete nosit. Od toho by se měl odvíjet váš výběr. Tip: Spoustu času ušetříte nákupem u specializovaného prodejce, který sortiment třídí do specifických kategorií. Podle použití je řadí například Helveti.cz. Kliknete-li na některou ze skupin (společenské/sportovní/outdoorové/chytré...), budete mít jistotu, že nešlápnete vedle.

2. Zvolte správný typ ciferníku (analogové vs. digitální)

Dalším aspektem výběru hodinek je typ ciferníku. Zůstanete věrná analogové klasice, nebo si pořídíte „digitálky“?

3. Nepodceňujte vlastnosti materiálů

Hodinky sice vypadají dobře, ale jak dlouho zůstanou v původním stavu? To záleží na tom, jak se k nim budete chovat. A samozřejmě i na odolnosti materiálů – sklíčko, které se lehce nepoškrábe, je bezesporu velmi praktické a vyplatí se do něj investovat. Safírové sklíčko je to nejkvalitnější a ničím jej nepoškrábete (pouze diamantem). Naopak nejméně odolné je sklíčko z umělé hmoty. Pozastavte se také nad řemínkem. Pokud jste například alergická na některé kovy (zinek, nikl...), ale přesto toužíte po hodinkách s kovovým řemínkem, poohlédněte se po kousku vyrobeném z antialergického kovu. Vůbec nejlepší je v tomto případě zvolit materiál titan, který je antialergický. Existují i celotitanové hodinky, u kterých máte 100% jistotu, že vás žádná vyrážka nečeká Co dodat závěrem? Snad jen to, že se vždy vyplatí nakupovat u prověřených prodejců, kteří sortimentu rozumí a dokáží dobře poradit. Například ve zmíněném e-shopu Helveti – skladem drží téměř 4 tisíce kusů, specializuje se na vybrané značky a poskytuje špičkový servis.

Publikováno: 29. 01. 2019

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková

Tagy: jak správně vybrat hodinky