Dokonalý spánek? Bez kvalitní matrace 140 x 200 to nepůjde

Budíte se několikrát za noc a ráno vstáváte z postele, jako kdyby vás právě přejel parní válec? Pokud ke svému spánku přistupujete laxně a bez zájmu, tohle bude nejspíš pomsta. Jen dobře vyvětrat opravdu nestačí. Vaše páteř potřebuje oporu, aby se tělo dokázalo pořádně uvolnit. A to bez kvalitní matrace prostě není možné.

Matrace 140×200

Matrace 140 x 200 jsou určené pro jednoho lenocha okupujícího prostorné jednolůžko, nebo pro dva skromnější spáče, kterým nevadí provizorium. Je to standardní rozměr matrace, který je v nabídce prodejců v širokém spektru výplní, povrchových provedení a výšek. Zvolit v této variantě můžete kvalitní paměťovou pěnu, která tělu poskytne vše, co je potřeba k dobrému spánku a regeneraci.

Matrace 160×200

Matrace 160 x 200 vyřeší problém začínajících příbytků. Pokud ve svém novém hnízdečku bojujete s prostorem a na ložnici moc místa nezůstává, využijte lůžko a matrací právě v tomto rozměru. I na něm si totiž můžete dopřát kvalitní spaní. Stačí, když vyberete matraci v zónovém provedení, s dostatečnou výškou. Oblíbené jsou sendvičové matrace z kvalitních studených pěn, mezi které je vložená deska z pojeného polyuretanu. Pozornost věnujte ovšem nosnosti, zvlášť pokud ji hodláte užívat dva. Matrace se v žádném bodě nesmí prohýbat a dbejte také na její výšku. Čím vyšší, tím lepší.

Matrace 180×200

Matrace 180 x 200 je určená pro běžné dvoulůžko i klasickou manželskou postel, které zvyšují nároky na její pohodlí a komfort. Ty matracím v tomto rozměru dodávají profesionální vysoko objemové PUR pěny. Pro kvalitní spánek bez častého převalování a dobrou oporu páteře je nutná matrace s tvrdostí, která se přizpůsobí tělesným proporcím dvou uživatelů. Při pořizování matrace pro dvojlůžko berte v potaz především výšku a váhu obou partnerů. Jedna matrace je vhodná jen tehdy, pokud jsou tyto parametry shodné nebo podobné. V opačném případě je lepší volit matrace dvě, aby nedocházelo k nežádoucímu prohýbání a disproporci. Cena u výběru matrace by neměla být rozhodující. Zabývejte si primárně výškou a výplní.

Publikováno: 23. 02. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková