Bydlení

Dokonalý spánek? Bez kvalitní matrace 140 x 200 to nepůjde

Budíte se několikrát za noc a ráno vstáváte z postele, jako kdyby vás právě přejel parní válec? Pokud ke svému spánku přistupujete laxně a bez zájmu, tohle bude nejspíš pomsta. Jen dobře vyvětrat opravdu nestačí. Vaše páteř potřebuje oporu, aby se tělo dokázalo pořádně uvolnit. A to bez kvalitní matrace prostě není možné.

Matrace 140×200

Matrace 140 x 200 jsou určené pro jednoho lenocha okupujícího prostorné jednolůžko, nebo pro dva skromnější spáče, kterým nevadí provizorium. Je to standardní rozměr matrace, který je v nabídce prodejců v širokém spektru výplní, povrchových provedení a výšek. Zvolit v této variantě můžete kvalitní paměťovou pěnu, která tělu poskytne vše, co je potřeba k dobrému spánku a regeneraci.

Matrace 160×200

Matrace 160 x 200 vyřeší problém začínajících příbytků. Pokud ve svém novém hnízdečku bojujete s prostorem a na ložnici moc místa nezůstává, využijte lůžko a matrací právě v tomto rozměru. I na něm si totiž můžete dopřát kvalitní spaní. Stačí, když vyberete matraci v zónovém provedení, s dostatečnou výškou. Oblíbené jsou sendvičové matrace z kvalitních studených pěn, mezi které je vložená deska z pojeného polyuretanu. Pozornost věnujte ovšem nosnosti, zvlášť pokud ji hodláte užívat dva. Matrace se v žádném bodě nesmí prohýbat a dbejte také na její výšku. Čím vyšší, tím lepší.

Matrace 180×200

Matrace 180 x 200 je určená pro běžné dvoulůžko i klasickou manželskou postel, které zvyšují nároky na její pohodlí a komfort. Ty matracím v tomto rozměru dodávají profesionální vysoko objemové PUR pěny. Pro kvalitní spánek bez častého převalování a dobrou oporu páteře je nutná matrace s tvrdostí, která se přizpůsobí tělesným proporcím dvou uživatelů. Při pořizování matrace pro dvojlůžko berte v potaz především výšku a váhu obou partnerů. Jedna matrace je vhodná jen tehdy, pokud jsou tyto parametry shodné nebo podobné. V opačném případě je lepší volit matrace dvě, aby nedocházelo k nežádoucímu prohýbání a disproporci.

Cena u výběru matrace by neměla být rozhodující. Zabývejte si primárně výškou a výplní.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.