Angličtina pro děti i věkem pokročilé

Do you speak English? Negativní odpověď nepřipadá úvahu. Alespoň ne u mladé generace. Pro tu je angličtina životně důležitá. Nejenže mladí rozumí poslechu, ovládají mluvu, ale v cizí řeči dokonce přemýšlí. A to je výkon hodný úspěchu. Pomyslné deja´vu jazykovědců.

Aby se angličtina dostala dítěti takzvaně pod kůži, je třeba s ní začít co nejdříve. Ideální věk je podle odborníků kolem 4 let, pokud nemáte to štěstí, že byste vyrůstali ve vícejazyčném smíšeném manželství. V této rané době je dětský mozek nejvíce vnímavý ke změnám, duše je jako nepopsaná deska, takzvaná „tabula rasa“, a tak pobírá intenzivně veškeré informace, které se kolem jen šustnou.

Ověřené metody výuky a individuální přístup

Ideálním startem setkávání se s angličtinou jsou tematické kurzy Wattsenglish od jazykové školy JS FAN. Jsou koncipované hravou formou jako angličtina pro předškoláky. Výuka probíhá za použití obrázků, písniček a edukativních her. Činnosti se během hodiny střídají tak, aby děti bez problému udržely pozornost. Většina činností probíhá v pohybu nebo pohodlně na koberci. Děti také pracují s učebnicí WOW!, která je vytvořena speciálně pro tuto věkovou kategorii.

Díky maximálnímu obsazení osmi dětí v kurzu je zaručen individuální přístup lektora k dětem. Děti se formou konverzace face to face seznamují s prvními cizími slůvky, ztrácejí ostych a vnímají angličtinu jakou přirozenou součást svých životů. A zde je tajemství úspěchu. Cizí jazyk už není cizí, protože v kurzu se jinak nemluví.


Lekce pro děti i dospělé

Přihlásit své dítě do Wattsenglish angličtiny lze kdykoliv. Přestože kurz je koncipován jako roční, lektoři zvládnou začlenit do lekcí i děti, které přistoupí během školního roku. Stačí se jazykovou školu JS FAN zkontaktovat pomocí formuláře na webu www.jsfan.cz nebo zavolat na telefon 777147599. Kromě kurzů pro děti škola zajišťuje i jazykové lekce pro firmy a dospělé studenty.

Studenti jsou motivováni k aktivnímu používání cizího jazyka. Důraz v hodinách se klade především na komunikaci. Výuka probíhá podle učebnic z vydavatelství Oxford nebo Longman. V případě zájmu se otevírají i výlučně konverzační kurzy.

Publikováno: 20. 12. 2023

Kategorie: Rodina

Autor: Adriana Horáková