Jak a proč začít s přírodní kosmetikou?

Všechno špatné je pro něco dobré – to bohužel neplatí v případě klasické konvenční kosmetiky. Ano, sice se postará o to, aby váš vzhled byl vskutku jedinečný, ovšem kvalitní výživu pro pokožku v těchto produktech nehledejte. Zdravý životní styl a vyživená pokožka je lákavá představa, ale málokdo vytrvá. Není žádným tajemstvím, že obojí vyžaduje čas a trpělivost, až poté se dostaví zasloužený výsledek. V dnešní době čím dál více lidí smýšlí ekologicky a šetrně k přírodě, starají se o své tělo i pokožku. Chcete také své pokožce dopřát dostatečný komfort a přejít na přírodní kosmetiku? V tom případě vás pravděpodobně napadá hned několik zásadních otázek – Nehrozí alergická reakce? Co od BIO kosmetiky očekávat? V tomto článku jsme pro vás připravili pár důvodů, proč přejít na přírodní kosmetiku.

Co je přírodní kosmetika?

Na rozdíl od klasické neboli konvenční kosmetiky, která obsahuje různé syntetické látky, parfemace či další chemicky upravené přísady, je přírodní kosmetika neboli bio kosmetika k pleti šetrná a tudíž prospěšná. Přírodní kosmetika obsahuje velké množství pokožce příznivých látek, a právě díky tomu je vhodná i pro miminka a děti.

Co v kvalitní přírodní kosmetice nenajdete?

Přírodní kosmetika nesmí obsahovat žádné zakázané a nepřírodní látky. Celé složení by mělo být pouze z přírodních složek a olejů. Navíc v případě BIO kosmetiky máte jistotu, že suroviny, ze kterých je vyrobena, jsou podrobně kontrolovány a schváleny příslušným orgánem. Čištění pleti proto probíhá bez alergických reakcí. Nepovolené látky, které přírodní kosmetika nesmí obsahovat – Živočišné suroviny, přírodní kosmetika musí být 100 % vegan. Syntetické látky, barviva a parfemace. Vazelína, parafín a další ropné látky. Chemické UV filtry, GMO látky, PEG emulgátory a pro pěstování nesmí být použita chemická hnojiva. Pokud vás péče o pleť přírodní kosmetikou zaujala, poohlédněte se po ní na biooo.cz. V eshopu najdete široké spektrum bio produktů a nechybí ani oblíbené sérum na pleť.

Publikováno: 17. 02. 2022

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková