Proč filtrovat vodu? Pro pevnější zdraví a lepší chuť

Kohoutková voda je pitná, přesto obsahuje látky, které tělu neprospívají. Jednou z nich je chlór, který se do vody přidává, aby ničil choroboplodné zárodky z potrubí. Dále ve vodě škodí příliš vysoké množství některých minerálů, mohou v ní být také hormony či pesticidy. Jak se jich zbavit? Přece pomocí filtru.

I vy můžete mít křišťálově čistou vodu

Filtrace vody je zdravé a ekologicky nezávadné řešení nízké kvality vody, která teče z kohoutku. Filtr se instaluje přímo na kohoutek. Pomocí uhlíkových filtračních vložek zbavuje vodu všech nežádoucích organických látek i chlóru. Zbavíte se tak i typického chlorového zápachu, který často negativně ovlivňuje nejen kvalitu, ale také chuť pitné vody.

Čistá voda vždy a všude

Na cesty nebo delší pochůzky se hodí filtrační lahve. Umožní vám pít čistou vodu kdekoliv mimo domov. Bez starostí si pak napustíte novou vodu v zaměstnání nebo třeba obchodním centru. Díky speciálním filtračním patronům na láhvi se nevzdáte čisté filtrované vody. Existují také filtrační systémy na různá zařízení domácnosti, jako je třeba kávovar, bazén nebo systém na chlazenou vodu v ledničce. Díky nim se už nefiltrované vody nikdy nenapijete. Myslete na své zdraví dříve, než bude pozdě.

A co s tvrdou vodou? Poškozuje pračku i myčku!

K dostání jsou také filtry určené pro myčku a pračku. Zachycují přebytečné minerály a tím chrání vaše elektrospotřebiče před poškozením vodním kamenem.

Alternativní řešení: Balená voda – dobře nebo špatně?

V některých domácnostech se kvalita pitné vody řeší kupováním vody balené. Není to ovšem šťastné řešení. Voda v láhvi neobsahuje chlór, dostávají se však do ní nevhodné látky z plastu, které jsou ve výsledku ještě horší. Dalším úskalím balené vody je vysoká produkce odpadu. Správnou cestou ke kvalitní vodě je proto filtr.

Publikováno: 03. 10. 2019

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková