Chcete k pití opravdu čistou vodu?

Bez vody nevydrží dlouho ani lidé, ani zvířata, ani rostliny. Je základem všeho živého, musíme tak pravidelně pít a vodu doplňovat. Jak mít jistotu, že pijeme vodu kvalitní?

Voda je základ

V kurzech o přežití se učí, že jednou z prvních věcí, které musíme udělat, je najít zdroj vody a zajistit, aby byla pitná. Bez jídla v pohodě vydržíme i pár týdnů, ale bez vody jen několik dní, než dojde k selhání organismu. V běžném životě získáváme tekutiny z potravy, ale především pitím. Nejpřirozenější tekutinou je pro nás čistá voda, u které ale můžeme mít problém s chutí. I když stačí otočit kohoutkem a pitné vody máme dostatek, její pachuť nás může odrazovat. Raději pak sáhneme po slazené limonádě nebo džusu, než abychom se napili jen vody. Upravit chuť a zbavit vodu nečistot umí vodní filtr. Odstraní i škodlivé látky, jako jsou pesticidy, hormony, chlor, antibiotika, těžké kovy a zachová přitom ty zdraví prospěšné, vápník, jód nebo zinek. Vodu v našich podmínkách používáme kromě pití i na mytí nádobí, sprchování nebo praní prádla, a můžeme tak mít pochyby, zda je opravdu čistá. Filtr na vodu zajistí čistou a zdravou vodu bez škodlivin.

I na cestách

Dodržování pitného režimu není jen módním výstřelkem, ale základní potřebou našeho těla. Při nedostatku vody v těle dochází ke snížení tlaku, zahuštění tělních tekutin a omezení zásobování kyslíkem. Zhoršuje se také schopnost regenerace, ozývají se bolesti hlavy, závratě a únava. Prvním příznakem toho, že nám hrozí dehydratace, je pocit žízně. Měli bychom se však snažit, aby takto daleko náš obranný mechanismus v těle zajít nemusel a pít průběžně. Na některých místech nemusí být pitná voda takovou samozřejmostí, na jakou jsme zvyklí, třeba když vyrazíme na túry nebo dovolenou do volné přírody. Pak se hodí cestovní filtry, které udělají z každé vody pitnou, i kdybyste měli jako zdroj vody jen potok nebo rybník.

Ke zdravému životnímu stylu potřebujeme kvalitní jídlo, pravidelný pohyb a čistou, zdravou vodu bez škodlivin. Tu umí zajistit filtry na vodu a navíc jí dodat skvělou chuť.

Publikováno: 19. 02. 2021

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková