Jídelní stůl z masivu jako jasná volba. Pro koho a proč?

Příznivci stravování na zemi nechť prominou, ale bez jídelního stolu nemůže být kuchyně či jídelna kompletní. Vždyť jde o nábytek, kolem kterého se každodenně schází celá rodina. Společné snídaně, obědy, večeře, odpolední kafíčka, vážné i nevážné debaty... všechny tyto události mohou probíhat ještě příjemněji, pokud vsadíte na správný typ. My jsme se zamilovali do jídelních stolů z masivu. Oproti ostatním materiálům nabízí množství nepřekonatelných výhod. Ostatně posuďte sami.

Zdravotní nezávadnost

Dodržujete zásady zdravého životního stylu? Pak vám jistě nemusíme připomínat, že nábytek z masivu je zdravotně nezávadný – a jídelní stůl masiv samozřejmě není výjimkou. Pokud vyloženě netoužíte, aby se z vašeho „jídeláku“ vypařovaly chemikálie všeho druhu (např formaldehydy obsažené ve dřevotřísce), nemáte na vybranou. Masivní dřevo je jasnou volbou pro rodiny s dětmi či osoby s alergiemi.

Životnost

Masivní jídelní stůl sice stojí o něco více než nábytek z méně kvalitních materiálů, ale cenovka má své opodstatnění. Životnost dřeva je v podstatě nekonečná. Nechcete-li zanedlouho opět řešit stejný problém, investujte do stolu, který je odolný, stabilní a v případě potřeby ho lze renovovat (stačí přebrousit a znovu navoskovat). Kvalitně zpracovaný jídelní sůl masiv vydrží i méně šetrné zacházení.

Krásný design

Jídelní stůl z masivu se hodí téměř do každého prostředí. Dřevo je nadčasové a dokáže navodit jedinečnou atmosféru. Rozumí si i s ostatními materiály – můžete ho směle zasadit i do interiéru, ve kterém dominují sklo, kov či plasty. A abychom nezapomněli – nábytek z masivního dřeva má specifickou vůni. Jídelní stoly z masivu v různých provedeních a další nábytek najdete na werdina-shop.cz. Případně se na ně zajeďte podívat osobně do vzorkovny v Nové Vsi u Prahy.

Publikováno: 10. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková