Čeká vás letní dovolená? I ve Zlínském kraji je krásně a lze zde prožít báječné zážitky

Léto se kvapem blíží a s ním i termín odjezdu na dovolenou. Hodně lidí má již zamluvené hotely a penziony v zahraničí, část českých turistů stále ještě váhá. Těmto nerozhodným možná přijdou vhod tipy na dovolenou v tuzemsku.

Dovolená ve Zlíně

Zajímavé zážitky, výbornou gastronomii, odpočinek a získání nových sil lze zažít také v kraji, v němž se narodil Tomáš Baťa nebo Jan Amos Komenský. Jeho krajským městem je Zlín, pro které je typická funkcionalistická architektura. Zde nenajdete příliš starých budov, protože většina jich vznikla až v průběhu 20. století. Pokud ale pojedete trolejbusem nebo autem do městské části Malenovice, narazíte tu na gotický hrad, jenž pamatuje ještě Jana Jindřicha Lucemburského, bratra císaře Karla IV. Dovolená ve Zlíně nadchne toho, kdo má rád městskou turistiku, líbí se mu muzea a galerie a libuje si v dobrém jídle připraveném ve stylové restauraci.

Lázně Kostelec u Zlína

Kousek od Zlína narazíte na malé lázně Kostelec, kde se léčí především nemoci pohybového ústrojí a kožní choroby. Ubytování v Kostelci nabízí zdejší hotel, ke kterému patří také vyhřívané koupaliště. Díky teplé vodě je možné se v něm koupat od května do konce září. Milovníci golfu si zde také přijdou na své. Čeká je tu přírodní golfové hřiště s délkou pět kilometrů. Hotel nabízí i letní pobyty a zajímavé programy pro ubytované.

Ubytování ve Zlíně

Krajské město Zlín stojí za to si vybrat jako výchozí bod pro své výlety do okolí. Ubytování ve Zlíně lze najít v hotelích a v penzionech, které se postarají po pohodlí svých hostů a jejich spokojenost. Příznivci turistických zajímavostí se mohou těšit na zříceninu hradů Starý Světlov nebo Lukov, děti a jejich rodiče jistě zaujme zdejší Zoologická zahrada Lešná, která se nachází nedaleko krajského města. Při hledání vhodného místa pro letní odpočinek na svých cestách po Česku si můžete rezervovat ubytování na Hotel.cz.

Publikováno: 15. 06. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková