První tetování: Co si rozmyslet předem?

Tetování je dnes poměrně běžnou záležitostí. Má ho spousta lidí, kolikrát o tom ani nevíte, protože někteří si ho záměrně nechávají dávat na místo, jež nebývá často odkryté. Pokud o nějakém také přemýšlíte, běžte do toho. Jen si předem rozmyslete pár poměrně důležitých věcí. Prvního tetování spousta lidí po čase lituje. Někteří vlastně ještě ten den, kdy si ho nechají udělat. Chcete-li dopadnout lépe, promyslete si následující věci.

Bolí to? Záleží hlavně na místě

Jak potvrzuje studio nabízející tetování Praha, lidé se před prvním tetováním velmi často ptají, jestli to bude bolet. Na tuto otázku však není jednoduchá odpověď. Záleží na velikosti a také umístění tetování. Pokud si hned napoprvé chcete nechat potetovat celou ruku a budete na tatarském křesle ležet několik hodin, po dvou nebo třech toho pravděpodobně budete mít dost. Napoprvé je lepší volit menší motivy. Také si rozmyslete, kam chcete tetování dát. Na kostech tetování více bolí.

Nechte si poradit s velikostí tetování

Spousta klientů přijde do tetovacího salonu s přesným nápadem. Chtějí nějaký motiv, který si vyhlédli na internetu, a chtějí ho velký například 2 × 2 cm, protože i na obrázku ho viděli takto malý. Častokrát to ale není možné. Na internetu vidíte fotografie čerstvých tetování, nikdo vám už neukáže, jak vypadá po měsíci či po dvou letech. Malé motivy mají tendenci se rozpíjet a nevypadají příliš hezky. Dbejte raději na radu tatéra, ten už má odhad, co bude vypadat dobře a co nikoliv.

O motivu přemýšlejte do budoucna

Spousta lidí neskončí u jednoho, a proto je dobré už u prvního tetování přemýšlet, zda se vám ho podaří sladit s dalšími kérkami. Chcete-li si například nechat vytetovat text, pečlivě rozmyslete, jestli má být psací, nebo tiskací. Není dobré tohle mixovat, držte se raději jednoho stylu. Tetování se dnes sice dá laserem odstranit, ale stále jde o poměrně drahou proceduru. Někdy se dá také přetetovat, vylepšit a pozměnit. Máte-li další otázky ohledně prvního tetování, možná najdete odpovědi ve FAQ na webu Unholy.cz. Tetovací salon Unholy Praha tetovánívytváří přímo ve spolupráci s klienty, s tatérem tedy motiv doladíte k dokonalosti.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková