Trápí vás bolesti zad? Zkuste vyměnit matraci

Už se vás někdy někdo zeptal, zda jste ráno nevstali z postele levou nohou napřed? Tato hláška by se dala zaměnit za dotaz, jestli jste náhodou nevstali ze špatné matrace. Kvalita matrace totiž ve většině případech může za to, jak jste se vyspali, a tím pádem i za vše rozpoložení a náladu. Pakliže nechcete, aby vás ve stáří trápily bolesti zad a kloubů, měli byste se zamyslet, jestli není čas vyměnit vaše lůžko.

Moderní typy matrací

Matrace tvoří základní vybavení každé ložnice. V případě, že si chcete užívat kvalitní spánek, měli byste se zaměřit na výběr vhodné postelové matrace. Existuje spousta typů matrací. Mezi ty nejmodernější patří pěnové matrace, které se krásně přizpůsobí tvaru vašeho těla. Je jedno, jsou-li určeny pro vaše dítě, nebo pro vás. Tento typ matrace se přizpůsobí každé váhové kategorii. Vaše páteř i klouby vám poděkují. Pokud dáváte přednost klasice, určitě nesáhnete vedle v případě pružinové matrace. Vynikají dobrou cirkulací vzduchu a navíc jsou cenově dostupné i pro ty, kteří mají omezený rozpočet. Pružinové matrace jsou mimo jiné velmi odolné, takže se můžou pyšnit dlouhou životností. Jsou vhodné prakticky pro všechny typy roštů s výjimkou těch pohyblivých, které by pružiny matrace mohly poškodit.

Matrace ušité na míru

Jestli chcete mít jistotu, že matrace budou splňovat všechny vaše požadavky, nechte si vyrobit matrace na míru. Docílíte tak zdravého nerušeného spánku. Výroba matrace trvá několik dní a cena je stanovena v závislosti na použitém materiálu a způsobu provedení. Do kvalitního spánku se však rozhodně vyplatí investovat. Člověk, který se dobře vyspí, je schopen nejen podávat kvalitnější výkony v práci i mimo ni, ale také z dlouhodobého hlediska šetří své zdraví. Výrobou a prodejem matrací se zabývá například česká společnost Matrace Ostaš, jež vám vytvoří matraci na míru a nabídne možnost otestování několika druhů matrací včetně pěnové a pružinové.

Publikováno: 25. 01. 2019 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková