Začínáte jezdit na koni? Víme, bez čeho se neobejdete

Jízda na koni je aktivita jako žádná jiná. Jakmile poprvé nasednete do sedla, změní se vám život. Ale to jste již zřejmě zjistila a po pár zkušebních jízdách se rozhodla pokračovat. A nadešel čas, abyste si pořídila vlastní výbavu, bez které se začínající jezdkyně neobejde. Sestavili jsme pro vás kompletní seznam vybavení a přidali tip na konkrétní značku a specializovaného prodejce.

Výbava začínající jezdkyně

Bezpečnost především! Na koni to platí dvojnásob a rozhodně byste neměla podceňovat význam kvalitní jezdecké helmy, chrániče páteře (certifikovaný dle normy EN1621-2) či bezpečnostní vesty (odpovídající normě EN13158-2009). Opodstatněné je také svrchní oblečení v podobě dámských rajtek z přiléhavé a pevné látky. Pozor si dejte na šustivé materiály – ty mohou koně rušit, nebo dokonce polekat. Neméně důležitá je i jezdecká obuv. Boty s hladkou podrážkou a podpatkem, u kterých nehrozí zachycení ve třmenu, se vám rozhodně budou hodit také.

Značková výbava je vždy lepší

Můžete namítnout, že jízda na koni je o zážitcích, nikoliv o předvádění sebe sama ve značkové výbavičce – ale přízvisko značková má v souvislosti s ochrannými prvky a oblečením velký význam. Levné napodobeniny neplní bezpečnostní standardy a příliš vás při pádu neochrání. Navíc nevydrží v původním stavu ani zdaleka tak dlouho jako dražší, značkový sortiment.

Skvělé ceny a velké slevy u milovníků koní z Equestrians

Hodil by se vám konkrétní tip na nákup? Vydejte se do e-shopu equestrians.cz, kde najdete ucelenou nabídku příslušenství pro jízdu na koni. Provozují ho odborníci a milovníci koní, kteří stojí za webovým projektem na téma „Jak začít jezdit na koni“, kde najdete spoustu praktických tipů a doporučení. Zároveň patří mezi partnery skokových závodů ve Zduchovicích. V e-shopu mimo jiné zakoupíte špičkové jezdecké vybavení značky Animo. Spousta produktů je nyní ve slevě, což je šance pro vás – můžete ušetřit a přitom si dopřát to nejlepší. Třeba jezdecké podkolenky, dámské jezdecké rajtky, čabraku, podsedlovou dečku, závodní tričko, jezdecké sako a spoustu dalších věcí, díky kterých vás to bude v sedle bavit ještě více!

Publikováno: 13. 09. 2018 / Aktualizováno: 26. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková

Tagy: animo | jak začít jezdit na koni | výbava začnajícího jezdce