Domů » Začínáte jezdit na koni? Víme, bez čeho se neobejdete
Skvělé tipy

Začínáte jezdit na koni? Víme, bez čeho se neobejdete

Jízda na koni je aktivita jako žádná jiná. Jakmile poprvé nasednete do sedla, změní se vám život. Ale to jste již zřejmě zjistila a po pár zkušebních jízdách se rozhodla pokračovat. A nadešel čas, abyste si pořídila vlastní výbavu, bez které se začínající jezdkyně neobejde. Sestavili jsme pro vás kompletní seznam vybavení a přidali tip na konkrétní značku a specializovaného prodejce.

Výbava začínající jezdkyně

Bezpečnost především! Na koni to platí dvojnásob a rozhodně byste neměla podceňovat význam kvalitní jezdecké helmy, chrániče páteře (certifikovaný dle normy EN1621-2) či bezpečnostní vesty (odpovídající normě EN13158-2009). Opodstatněné je také svrchní oblečení v podobě dámských rajtek z přiléhavé a pevné látky. Pozor si dejte na šustivé materiály – ty mohou koně rušit, nebo dokonce polekat.

Neméně důležitá je i jezdecká obuv. Boty s hladkou podrážkou a podpatkem, u kterých nehrozí zachycení ve třmenu, se vám rozhodně budou hodit také.

Značková výbava je vždy lepší

Můžete namítnout, že jízda na koni je o zážitcích, nikoliv o předvádění sebe sama ve značkové výbavičce – ale přízvisko značková má v souvislosti s ochrannými prvky a oblečením velký význam. Levné napodobeniny neplní bezpečnostní standardy a příliš vás při pádu neochrání. Navíc nevydrží v původním stavu ani zdaleka tak dlouho jako dražší, značkový sortiment.

Skvělé ceny a velké slevy u milovníků koní z Equestrians

Hodil by se vám konkrétní tip na nákup? Vydejte se do e-shopu equestrians.cz, kde najdete ucelenou nabídku příslušenství pro jízdu na koni. Provozují ho odborníci a milovníci koní, kteří stojí za webovým projektem na téma „Jak začít jezdit na koni“, kde najdete spoustu praktických tipů a doporučení. Zároveň patří mezi partnery skokových závodů ve Zduchovicích.

V e-shopu mimo jiné zakoupíte špičkové jezdecké vybavení značky Animo. Spousta produktů je nyní ve slevě, což je šance pro vás – můžete ušetřit a přitom si dopřát to nejlepší. Třeba jezdecké podkolenky, dámské jezdecké rajtky, čabraku, podsedlovou dečku, závodní tričko, jezdecké sako a spoustu dalších věcí, díky kterých vás to bude v sedle bavit ještě více!

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.