Domů » Přípravu na operaci není radno podcenit
Zdraví

Přípravu na operaci není radno podcenit

Máte-li to “štěstí v neštěstí”, že dobu nutné operace si můžete vybrat, nebo připadla na zářijové až zcela podzimní období, můžete si mnout ruce. Ve vedrech letošního léta je klid na lůžku nejen psychicky náročný, ale pooperačnímu hojení teplota okolního vzduchu srovnatelná s tělesnou teplotou pacienta zrovna nepřispívá. Jde-li navíc o plánovanou plastickou operaci na vizuálně nápadných místech, je vysoká teplota coby důsledek nadměrných otoků třeba jen z cestování zcela nežádoucí.

Pokud vám ale nesedne počasí nebo jiné okolnosti, které ovlivnit nemůžete, zaměřte se na věci, které naopak můžete ovlivnit snadno: výběr literatury, filmů nebo hudby s sebou, sjednání donášky jídla, výběr chtěných pečujících a naopak odmítnutí nechtěných alergizujících či únavných návštěv (!), případně rezervace nadstandardního pokoje.

Kromě oblíbených osobních věcí, elektroniky včetně nabíječek a hygienických potřeb nezapomeňte na lék Wobenzym, který vám s největší pravděpodobností lékař doporučí pro rychlejší pooperační hojení bez komplikací a minimalizaci nežádoucích otoků tak, abyste s sebou v nemocnici měli už prvních alespoň 6 dávek na 3 dny, které nejméně patrně po výkonu ještě strávíte v nemocnici. Z lůžka je zbytečně zatěžující organizovat nákup a donášku z byť nejbližší lékárny, když je možné připravit se předem. Odkládat první dávku léku Wobenzymu na doma není nejvýhodnější, neboť mimo již uvedné tato osvědčená enzymoterapie mírní bolest a redukuje zánět, takže návrat domů a rychlost rekonvalescence bude v zásadně kratších termínech. Více na www.wobenzym.cz.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.