V koupelnovém světě je černá novou bílou

Hrajete si rádi s kontrasty? Milujete černou barvu, ale jste si vědomi toho, že její přílišná přítomnost celý prostor zmenšuje, tudíž se ji neodvažujete použít ve své koupelně? Hoďte tyto starosti za hlavu, dodržte několik pravidel a radujte se ze své koupelny, ve které bude mít černá barva své čestné místo.

Černá vana? Dominanta, která vaši koupelnu zcela promění

Pokud chcete svou koupelnu razantně změnit, ale neprovádět složité stavební úpravy a celou koupelnu od podlahy až po strop přebudovávat, pořiďte si do své stávající koupelny novou vanu v černé barvě. Černá vana vypadá luxusně a snadno se udržuje čistá, protože černá je pouze zvenčí a uvnitř je bílá. Proto je pořízení černé vany vhodné i do domácností, ve kterých je tvrdá voda. Náš tip? Nejlépe vynikne černá vana ve světlé koupelně.

Šedé stěny, zlaté detaily a černé prvky

Ovšem světlé koupelny nejsou jediné, ve kterých má moderní černá vana své místo. Další výbornou kombinací, kde dokonale vynikne například černá volně stojící vana Mexen Eris, je koupelna s šedými stěnami a zlatý detaily, doplněná o dřevěné skříňky. Přidáte-li i nějaké zelené rostliny, vytvoříte si koupelnu v duchu nejmodernějších trendů.

Kdy si dát na černé prvky pozor

Černá barva potřebuje dostatek prostoru, aby vynikla. Ovšem použít se dá i v menších koupelnách bez oken. Stačí se řídit pravidlem, že méně je někdy více. Přítomnost černé barvy v koupelně vždy vyvažujte světlými prvky a dostatečným osvětlením. Koupelna s černými prvky je trendy, působí velmi elegantně, a i obyčejnou panelákovou koupelnu dokáže proměnit v moderní prostor. Nebojte se černé vany v kombinaci se světlými doplňky nebo vsaďte na kombinaci šedé, zlaté a dřevěného nábytku. S černou barvou se dá experimentovat, jako s každou jinou barvou. Nebojte se toho!

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková