Sídlo firmy je vizitkou společnosti

Živnostníci a soukromé firmy jsou kořením každé dobře fungující ekonomiky. Na jejich soběstačnosti a schopnosti zaměstnávat další lidi, stojí celý princip příjmů a výdajů, tržeb a zisků, sociálních jistot a v neposlední řadě benefitů, které máme všichni tak rádi. Aby mohla firma lege artis fungovat, potřebuje k tomu sídlo firmy.

Sídlo společnosti je stěžejní pro styk s úřady, jako kontakt pro veřejnost a záruka, že firma reálně existuje. Není však podmínkou, že by adresa oficiálního sídla musela být totožná s výrobním nebo prodejním areálem. Mnoho firem využívá takzvanou virtuální kancelář, protože lidově řečeno klasickou formu nepotřebuje.

​Proč virtuální kancelář?

Co si představit pod pojmem virtuální kancelář? Jedná se o objekt, jehož hlavní podstatou je poskytnutí souhlasu s umístěním sídla, či souhlasu s místem podnikání, bez kterého Obchodní soud nemůže zapsat místo podnikání do rejstříku.

Pro mnoho firem nebo podnikatelů je finančně výhodnější pronajmout si prostor ve sdílené budově a používat společnou recepci pro několik firem, než si nést na svých bedrech náklady za office a asistentku. Mít virtuální sídlo firmy v Praze se vyplatí i z hlediska prestiže. Společnost, která má svůj domov v hlavním městě, dělá v branži lepší dojem a působí erudovaněji, než nějaká „no name“ firmička z Horní Dolní. Pamatujte na to!

​Jak na to?

Sídlo společnosti v Praze je možné pořídit za cenu od neuvěřitelných 200 korun měsíčně. Na každé recepci sídla funguje sekretariát, který zabezpečuje správu a evidenci příchozí pošty pro klientské společnosti. Je tak zaručeno, že nebude vaše pošta někde ležet netknutá, nebo že se na vašem kontaktním čísle nebudou zvedat telefony.

Vybírejte z osmi lukrativních adres v Praze a budujte si image tím nejpřirozenějším způsobem. Sídlo firmy je nejen nutností pro každou společnost dle zákona, ale je hlavně její vizitkou. S pražskou adresou v hlavičce se vám otevřou všechny doposud zavřené dveře.

Publikováno: 14. 02. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková