Pro spánek je kvalitní matrace důležitá. Proč tomu tak je?

Kdo by nemiloval spánek? Je to druh odpočinku, který se nám dostává dnes a denně. V poslední době se však mluví hlavně o tom, že máme spánku nedostatek. To je velice nebezpečné, během spánku totiž dochází k celkové regeneraci organismu, také odpočívá náš mozek, i když ne úplně. Dochází k odpočinutí orgánů, tudíž můžeme následující den opětovaně fungovat. Jelikož však spánku nevěnujeme dostatečný čas, je to velký problém, který má negativní vliv na zdraví. Proto si pořiďte opravdu kvalitní pěnovou matraci nebo ortopedickou matraci a udělejte něco pro své zdraví každý den.

Spánek je opravdu zdravý a také zdraví prospěšný, proto bychom ho neměli vynechávat ze svého každodenního to-do listu. Naopak bychom mu měli věnovat alespoň tolik času, kolik potřebuje, a to zhruba šest až osm hodin denně.

Aby však byl spánek dostatečně kvalitní, nestačí mu jen věnovat dostatek času. Musíme mít i kvalitní matraci, která má velký vliv na kvalitu spánku.

id=

Kvalitní matraci vybírejte na základě několika parametrů, a sice se informujte o materiálu, z něhož je matrace vyrobená, také berte v potaz svou tělesnou hmotnost (každá matrace je v jiné váhové kategorii, tudíž lze říct, že ne každá matrace je vhodná pro vás). A mimo to se nedívejte na cenu, ta hraje roli až v poslední řadě.

Publikováno: 25. 03. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková