Vánoce přicházejí, moderní pomocníci bleskovým úklidem provázejí! Proplujte vánočními přípravami a úklidem s bleskově, ale precizně.

Za dob našeho dětství byla součástí každého většího úklidu námaha. Pro čistá okna musel člověk opravdu kmitat, aby se leskla bez kocourů a šmouh. Stará klasika novin a octové vody byla účinná, ne ovšem natolik, aby utrpení zad a rukou zmírnila či zkrátila. I vysávání bylo náročnější, musel někdo přenášet přes práh celý vysavač, aby se nezničily spoje. Poté se přepínaly zásuvky, abyste dosáhla až d těch nejzazších rohů a pak ještě boj s plným sáčkem. Vysávání schodů byla pěkná posilovna, stejně tak jako jejich vytírání. Hadr, koště a kýbl byly spolu s gumovými rukavicemi vaše nerozlučná čtyřka. Ale i v menším bytě bylo potřeba stále vyměňovat vodu, opravdu zabrat pro vyčištění skvrn a někdy jste musela prostě kleknout na kolena a vydrhnout podlahu rukama. Naopak moderní pomocníci čistí lípe s lehkostí v ruce.

I když jsou vzpomínky na mládí či dětství tak vzácné, určitě nic nezkazíte, když v oblasti úklidu budete hledět spíše dopředu a, pokud možno, užijete se rychlý pohodový úklid a pak třeba konečně stihnete celou Popelku.

Bez novin a bez hadru: vysavač na okna

S vysavačem na okna Kärcher WV 6 PLUS umyjete okna třikrát rychleji než tradičním způsobem. Rozmývák nahradí kbelík s vodou i hadr a chytře vymyšlená stěrka nejen odsaje nečistoty, ale okenní tabule rovnou i vyleští. Žádné šmouhy, žádné kapky. Baterie vydrží celých 100 minut, což je doba, která vám bohatě postačí na umytí oken v celém domě. Na displeji ostatně rovnou vidíte, kolik času ještě zbývá. Stěrka je oproti předchozímu modelu vylepšená a zvládne teď ještě lépe rohy a spodní okraje čištěných ploch. Kromě rychlého a dokonalého umytí oken vám vysavač pomůže i s vyčištěním obkladů v kuchyni a koupelně, otisky prstů na zrcadlech a zaschlých kapek na sprchovém koutu.

Kdykoli po ruce: tyčový vysavač

Pomoc, drobky z cukroví se na zemi dělí o místo se psími chlupy (jinak to nejde, když jsou o svátcích všichni doma) a návštěva tu bude každou chvíli! V takové situaci vás zachrání Kärcher VC 4 Cordless myHome, lehký tyčový aku vysavač, se kterým poklidíte přímo bleskově a stihnete to, i kdyby se hosté už blížili k vašim dveřím. Úklid s ním je prostě hračka. Díky malým rozměrům a kompaktnímu tvaru může stát v koutě a je tak okamžitě k dispozici bez tahání z komory a odmotávání šňůry. Používání usnadní i bezsáčkové provedení a jednoduché ovládání s inteligentními funkcemi. S funkcí boost okamžitě navýšíte výkon, nádobu na prach vyprázdníte jediným kliknutím a pomocí aktivní otočné hubice zachytíte každou nečistotu na tvrdé podlaze i koberci. AKU baterie vydrží v chodu 30 minut a díky nízké hmotnosti zvládnou s vysavačem poklidit i děti, což posílí výchovnou stránku úklidu.

Vytírejte jen čistou vodou: elektrický mop

S elektrickým mopem EWM 2 Kärcher jednou provždy odpadá tahání těžkých kbelíků s vodou a ždímání špinavého hadru. Mop pracuje na principu dvou nádrží: v té první s čistou vodou se smáčejí rotační čisticí válce, zatímco do druhé nádrže odchází špinavá odpadní voda. K vytírání tak používáte stále jen čistou vodu, takže uklízíte účinněji a hygieničtěji. Díky minimální vlhkosti jsou navíc podlahy do 2 minut opět suché. Vodu s nečistotami pak jednoduše vylejete do odpadu a nepřijdete s ní vůbec do kontaktu. Baterie vydrží v provozu až 20 minut, za které stihnete poklidit plochu asi 60 m2. Výhodou je také ultra štíhlé a flexibilní tělo mopu, díky kterému snadno vytřete jak pod nábytkem, tak okolo zdí až po lišty. Válečky se po použití jednoduše vyperou a lze je znovu použít. Podlahový mop efektivně čistí všechny tvrdé podlahy jako je dlažba, parkety, laminát, PVC i vinyl.

Zajímají vás další možnosti, jak si usnadnit nejen úklid? Mrkněte na www.karcher.cz.

Publikováno: 08. 12. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková