6 způsobů, jak zhubnout jídlem

Přebytečné kilogramy vás nepříjemně potrápí a jsou s nimi spojené i nepříjemné zdravotní obtíže. Pokud chcete zhubnout, tak kromě pravidelného sportu vyzkoušejte odlehčený jídelníček, ve kterém nechybí dostatek živin. Inspirujte se radami a sestavte si jej sami.

1) Zelené potraviny

Mezi zelené potraviny patří například špenát, okurka a také velké množství zelených salátů. Ty můžete přidávat do receptů, případně z nich připravit salát jako přílohu. Pokud máte doma kvalitní kuchyňský smoothie mixér RM-1500 B, tak si ze zelených potravin připravte chutné smoothie.

2) Ovocné a zeleninové šťávy

Pomocí nízkootáčkového odšťavovače OS-149, připravíte zdravé a chutné ovocné nebo zeleninové šťávy. Ty obsahují velké množství vlákniny, kterou při hubnutí opravdu potřebujete. Navíc pokud tuto čerstvou šťávu vypijete do 20 minut od její přípravy, dostanete do těla veškeré živiny z daného druhu ovoce nebo zeleniny.

3) Dostatek bílkovin

Aby mohlo vaše tělo po cvičení regenerovat, a zároveň jste si zvýšili imunitu, je potřeba doplnit i bílkoviny. Ty rozhodně nejsou jen pro tvorbu svalů a pro kulturisty. Dostatek bílkovin dokáže urychlit vaši snahu a na vysněnou váhu dosáhnete dřív, než jste si mysleli. Doplňte je masem, luštěninami, ale vyzkoušet můžete i oblíbený šmakoun.

4) Vyzkoušet poměr jídla 8/16

Pokud nevíte, jak rozdělit jídlo tak, abyste neměli hlad a přesto hubli a nebyli ani přejedení, tak se inspirujte poměrem 8/16. Jedná se o to, že osm hodin denně jíte, to může být například od devíti do pěti do večera, následně šestnáct hodin nejíte, a v právě v tuto dobu člověk tráví a zpracovává potravu.

5) Zbavit se cukrů

Zapomeňte alespoň na nějakou dobu na sladkosti. Raději si dopřejte ovoce, případně zmiňované čerstvé šťávy. Vyhýbejte se cukroví, bonbonům a také sladkému pití. Pomocí multifuknčího mixéru RMH-900 si připravte například zdravou polévku, pomazánku nebo jiné pokrmy, které vás nejen zasytí, ale dodají vám i energii.

6) Omezit sacharidy

Aby bylo vaše hubnutí rychlejší, zkuste omezit sacharidy. Nemusíte se pečivu vyhýbat úplně. Stačí nezdravý bílý rohlík nahradit žitným chlebem, případně si dát pečivo spíš ráno na snídani a večer se bez něj obejít. Místo příloh zvolte například grilovanou zeleninu nebo saláty.

Publikováno: 29. 02. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková