Domů » Tipy na výběr plenky pro vaše miminko
Skvělé tipy

Tipy na výběr plenky pro vaše miminko

Před tím, než přivítáte vaše miminko na světě, vás čeká spousta povinností a zařizování. Zajít na matriku, sestavit postýlku, objednat kočárek, koupit výbavičku a rozhodnout se, jaké plenky budete pro vašeho mrňouska používat. Papírové, anebo látkové plenky?

Plenky nejsou levnou záležitostí, a tak se pečlivě porozhlédněte na trhu, jaké druhy plen jsou k dispozici. Abyste nenakoupili zásoby plenek na celý rok, aby plenky nakonec vašemu děťátku nevyhovovaly. Obecně vynechte plenky, které vám připadají příliš „umělé“, nebo jsou parfémované. V prvních dnech se miminko teprve rozkoukává na světě a není vhodné jeho maličké tělíčko zatěžovat přílišným množstvím chemikálií.

Pečlivě tedy zvažte nejen nákup plenky pro novorozence, ale i výběr dětské kosmetiky. Ujistěte se, že ani plenky, ani dětská kosmetika neobsahují zbytečně zatěžující látky. Kosmetika i plenky pro děti jsou testované, ale i tak mohou obsahovat látky, které dětem mohou do určité míry škodit.

Jak vybrat kvalitní plenku?

Vybírat můžete podle několika kritérií. Hlavním je hmotnost vašeho dítěte. Další důležitou vlastností plenky je její schopnost absorpce tekutin. Je důležité, aby vaše miminko bylo v suchu. Neméně závažným kritériem by měla být pohodlnost. Zkontrolujte plenku v oblasti bříška a nožiček, zda se vám zdá na omak měkká a pohodlná – miminko bude v plenkách trávit celé dny a určitě nechcete, aby jeho jemná dětská pokožka byla hned v prvních dnech odřená, či dokonce opruzená. S tím souvisí další hledisko pro výběr – prodyšnost. Pak si můžete vybírat plenky podle výrobců, dle vlivu na životní prostředí – existují ekologické plenky, které se na skládce snadněji rozkládají a nezatěžují tolik přírodu. A samozřejmě je důležitá i ekonomická náročnost – bohužel spousta z nás musí hledět na cenu. Snažte se nakupovat kvalitní plenky ve velkých baleních, či v nějaké výhodné akci, například v multipacku s vlhčenými ubrousky zdarma.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.