Jarní pobyty jdou na dračku

Jaro přímo vybízí k procházkám přírodou. Popřípadě přímo k prodlouženým víkendům strávenými procházkami. Nebo byste se raději ponořili do vířivky a rozplývali se pod jemnými doteky ručných masérek? Jsme si jisti, že zvládnete obojí. Jaro mnozí považují za nejkrásnější období roku. Jak by také ne. Sluníčko svítí čím dál víc, ale ještě nepálí, příroda se probouzí k životu, vše se začíná zelenat a kvést. I z tohoto důvodu jarní pobyty patří na ubytovacích serverech mezi ty nejvíce vyhledávané.

Vyrazte do Českého středohoří!

Překrásné na jaře je České středohoří. Chráněná krajinná oblast patřící do Podkrušnohorské oblasti. V jeho nejzápadnější části, mezi Bílinou a Mostem, najdete úchvatný kopec Bořeň. Pokud ho zdoláte, naskytne se vám naprosto úchvatný výhled na okolní krajinu. V Českém středohoří se však ukrývají i krásné vodopády. Tím nejvyšším a nejznámějším je 12 metrů vysoký Vaňovský vodopád na Podlešínském potoce. A to nejpůsobivější divadlo rozehrává právě v jarních měsících. Milujete staré hrady a zříceniny? Pokud ano, tak si udělejte výlet na zříceninu Košťálov poblíž Lovosic na čedičové skále nad Třebenicemi. Středně náročný výšlap se vám opět odmění výhledem, na který hned tak nezapomenete.

Vyrazte do lázní!

Jak vidíte, dovolená v Krušných horách, jejichž součástí je částečně i České středohoří, vůbec nemusí být nudná. Obzvláště, máte-li rádi přírodu. Nebo byste raději vyrazili za zmíněným wellness? Ani v tomto ohledu vás Krušnohoří nezklame. Vyrazte třeba do Teplic v Čechách, které se mohou pochlubit nejstaršími lázněmi ve střední Evropě s téměř dvoutisíciletou tradicí! Večery tak budete moci trávit na nějaké příjemné proceduře a přes den vyrazit za přírodou.

Kde se ubytovat?

Tuto otázku vám zodpoví třeba ubytovací server Hotel.cz. Ubytování v Krušných horách, to jsou spolu s klasickými hotely také apartmány, útulné roubenky a penziony. A ubytování v Teplicích? Zde pro změnu najdete luxusní lázeňské domy, v nichž vás budou rozmazlovat od hlavy až k patě. Čemu dát přednost? Toť otázka do pranice, Jsme si ale jisti, že nakonec si z nabídky ubytování na Hotel.cz vyberete.

Publikováno: 25. 03. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková