6 tipů, jak vybrat ideální postel

0

V posteli strávíme v průměru třetinu svého života, proto bychom měli věnovat stejně velkou pozornost i její výběru. Kvalitní spánek je totiž důležitý nejen pro naše zdraví. To, jak se v noci vyspíte, se odrazí na zbytku vašeho dne. Na vaší náladě, ale také na vaší produktivitě v práci. Viz proto následující kroky, které vás navedou k výběru té správné postele.

Vezměte v úvahu všechny technické aspekty postele

Pokud postel neobjednává online, vyzkoušejte si ji. Klidně si na ni lehněte, abyste věděli, zda vám bude opravdu vyhovovat. Každý jsme jiný a jedna postel nemusí vyhovovat všem. Naše požadavky pro podporu těla se liší v závislosti na naší váhy či výšky. Pokud jste se rozhodli pro koupi postele online, dobře si přečtěte technické parametry, abyste nic důležité nepřehlédli. Vybírejte postel spolu s partnerem Pokud žijete spolu s partnerem v jedné domácnosti, vybírejte i postel spolu. Budete na ní ležet oba, proto se ujistěte, že bude dostatečně velká a pohodlná pro vás oba.

Nezapomeňte na velikost místnosti

Vždy je nutné vzít v úvahu i velikost ložnice a tomu přizpůsobit velikost postele. V případě, že je ložnice příliš malá, nepouštějte se do koupě masivní postele. Aby ložnice působila harmonicky a vy jste se v ní necítili stísněně, musíte zachovat kolem postele přiměřený prostor.

Úložný prostor navíc

Pokud nemáte prostor pro velkou šatní skříň nebo potřebujete více úložného prostoru, vyberte si postel už se zabudovaným úložným prostorem. Je to výborné řešení pro uskladnění náhradních ložního povlečení či ručníků. Dopřejte si dostatek prostoru na spaní I když žijete sami, neznamená to, že musíte mít jednolůžkový postel. V dvoulůžkovém posteli budete mít více prostoru a pohodlí. Totéž platí, pokud žijete s partnerem, který má ve zvyku zabrat v posteli větší prostor. Tehdy raději investujte do tzv. "King-size" postele, což je ještě o něco větší postel než dvoulůžkový.

Design je stejně důležitý

Nezapomeňte, že vzhled postele je stejně důležitý jako její funkčnost. V dnešní době jsou opět velmi IN čela postele, které dokáží ložnici dodat charakteristický styl. Čelo postele si můžete vybrat z různých materiálů podle vlastních preferencí - ať už kovové, čalouněné nebo dřevěné.

Publikováno: 25. 01. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková