Zakrývací PE plachty nabízí překvapivě pestré využití

Krycí plachty vyrobené z PE materiálu nabízí mnohem více využití, než byste možná čekali. Jsou totiž až překvapivě univerzální. Představují účinnou a spolehlivou ochranu před nepříznivým počasím, a navíc vám budou plnohodnotně sloužit celou řadu let. Na výběr máte hned z několika druhů materiálů. Krycí plachty se nejčastěji vyrábějí z materiálů, jako jsou polyethylen, polyester a polyvinylchlorid. Ovšem můžete narazit také na plachty vyrobené z přírodních tkanin – bavlna či len. V následujících řádcích vám prozradíme, proč právě PE plachty jsou tou správnou volbou.

Proč používat PE plachty?

Právě plachty vyrobené z polyethylenu jsou zákazníky nejvyhledávanější. Proč? Především díky jejich všestrannému využití, ale také ceně. Na rozdíl od ostatních materiálů je pořídíte značně levněji. Obvykle zakoupíte gramáž PE plachet něco mezi 150-200 gramů na metr čtvereční, což znamená, že mají o dost nižší hmotnost než jiné druhy plachet. Ideální je zakrývací plachta 3,5 x 7,5 m, která skvěle ochrání váš majetek. Efektivně odolává vysokým teplotám do 60 °C či krutým mrazům do -40 °C. Navíc vydrží i polití kyselinou.

K čemu slouží?

PE plachty poskytují účinnou ochranu před nepříznivými klimatickými vlivy, jako jsou déšť, sluneční paprsky, ale také mráz. Materiál, ze kterého se skládají je až překvapivě odolný. Plachta je pevná, a neobvykle odolné i proti roztržení či mechanickému poškození. Pokud přijdou kruté mrazy nebo horké letní dny, plachtu to nijak nepoškodí, natožpak předmět, který plachta chrání.

Jaké další výhody PE plachty nabízí?

Obdélníkové zakrývací plachty lze použít na ochranu takřka jakéhokoliv materiálu. Vhodné jsou na zakrytí dřeva, bazénů, nábytku při malování nebo jako pohotové zastřešení. Mimochodem v horkých letních dnech vám plachta může poskytnout také dostatek stínu při odpočinku na terase. A kde PE plachty zakoupíte z pohodlí domova? Vyzkoušejte peplachty.cz a určitě neodejdete s nepořízenou.

Publikováno: 20. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková