Chcete mít doma malého Jágra? Začněte u kvalitní výstroje

V současné době jsou některé sporty pro děti přístupnější než kdy dříve. Před takovými deseti lety bylo pro některé rodiče naprosto nepředstavitelné, že by splnili svému synovi přání stát se malým hokejistou, ale to je dávná minulost. Hokejové vybavení už nepředstavuje až tak nákladnou položku, když vezmeme v potaz, že rodiče utratí tisíce korun za své měsíční potřeby. Raději se sami omezí, aby viděli radost v očích svého dítěte. V následujících řádcích vám tedy prozradíme, jaké vybavení na hokej vaše ratolest potřebuje, aby zazářila na ledě jako malý Jágr. Investice do hokejového vybavení je jen zpočátku tak velká, další měsíce platíte pouze za tréninky, případně postupně dokupujete další potřeby, jako jsou nové brusle na hokej, z nichž už váš syn vyrostl, a podobně.

Hokejová výstroj, bez které se vaše dítě neobejde

Ochrana zdraví je na prvním místě, a proto jako první kupte kvalitní hokejovou helmu. Důležité je, aby helma dítěti na hlavě perfektně seděla, protože jedině tak dokáže maximálně plnit svou funkci. Jen pro představu, za dětskou helmu zaplatíte okolo 2 300 korun. Potom sáhněte po chrániči zubů, neboť rána pukem či hokejkou může nenávratně poškodit chrup. Dalším prvkem ve vybavení na hokej jsou rukavice, jež by měly dokonale padnout. Jsou měkké a natolik poddajné, že dítěti se v nich snadno drží hokejka. Za rukavice, pokud jsou zrovna v akci, zaplatíte 1 700 korun. Spodní vrstvu výstroje tvoří ribano, které bývá buď jednodílné, nebo dvojdílné. O ochranu choulostivých částí těla se starají suspenzory s podvazky, na které se pak připevňují stulpny. Poté na dítě oblečete kalhoty, jež jsou vypolstrované a vyztužené ke kolenům. Zapomenout nesmíte ani na chránič zápěstí, nákoleníky, vestu a holenní chrániče. Horní část těla zakrývá hokejový dres z lehké prodyšné látky. Snad žádný hokejista, ani ten malý, se neobejde bez kvalitních bruslí. Jelikož jsou nohy nástrojem hokejisty, je nezbytné, aby byly brusle na hokej přizpůsobené. Stejně tak by vašemu synovi měly padnout jako ulité, hlavně ho nesmí nikde tlačit, potom by se hokej proměnil v noční můru. Třeba hokejová legenda Jaromír Jágr má více než 20 párů bruslí. Stejně důležité jako brusle jsou i hokejky. Vyrábí se ze dřeva, nebo laminátu. Dále si může dítě vybrat, zda chce levou, nebo pravou. Počítejte s tím, že dítěti budete hokejku kupovat několikrát za rok, protože se jedná o nejpoužívanější nástroj, který se i často láme.

Kolik dohromady výstroj vyjde?

Dospělého hokejistu vyjde výstroj na více než 40 000 korun, ovšem u dětí je částka nižší. Sehnat se dá spousta věcí v akci, přičemž dětská hokejová výstroj stojí kompletně okolo 20 000 korun. Pokud si nevíte rady, co všechno nakoupit, zeptejte se přímo trenéra, nebo se obraťte na specializovaný obchod www.bauerhockey.cz.

Publikováno: 02. 02. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ema Nováková