Rychlé kroky ke změně životního stylu

Máte pocit, že byste v životě potřebovali změnu, chcete zhubnout, zlepšit svou fyzickou kondici nebo se zaměřit na zdravé stravování? Změňte svůj životní styl a začněte lépe. Inspirujte se tipy, které vás dovedou k vašemu cíli.

Jak začít

Nejdříve si udělejte plán. Napište si na papír alespoň pět věcí, které chcete ve svém životě změnit. Za ně si napište, proč je chcete změnit. Posléze hledejte řešení, jak danou věc změnit. Pokud si napíšete například, že chcete zhubnout, napište si důvody proč. Může se jednat o získání sebevědomí, zlepšení zdraví a podobně. U řešení si pak napište, jak toho dosáhnout. Je na vás, zda si koupíte členství ve fitness klubu, začnete pravidelně běhat nebo změníte dosavadní jídelníček.

Zdravý životní styl

Nastudujte si, co to vlastně znamená zdravý životní styl. Měli byste dosáhnout harmonie těla i mysli. Pomůže vám k tomu pravidelný pohyb, například vhodně zvolená sálová lekce. Vždy si vybírejte cvičení, které vás bude bavit a na které se budete těšit. Zařaďte do každého dne procházku a udělejte si také čas pro své koníčky.

Pestrý jídelníček

Co se týče stravy, tak se snažte o vyvážený a pestrý jídelníček. Vyhněte se polotovarům a vždy si raději uvařte čerstvé jídlo. Nevyhýbejte se rybám, luštěninám ani zelenině. Do zdravého jídelníčku rozhodně patří i ovoce, celozrnné potraviny a občas si dovolte hřešit kouskem hořké čokolády. Uvidíte, že pak nebudete mít takovou chuť na sladké a nesníte něco, po čem by vám bylo zle.

Pravidelné cvičení

Pořiďte si členství ve fitness klubu/span>, které vás bude motivovat k pravidelnému cvičení. Nechte si vytvořit od trenéra přímo plán na míru a získejte svou vysněnou postavu. Ideální váha by měla být o tom, jak se cítíte a jak jste zdraví. Pokud máte jen pár kilogramů navíc, tak si vyberte sálovou lekci, u které se pobavíte a navíc efektivně spálíte přebytečné tuky.

Čas na odpočinek

Dopřejte si i odpočinek, například v relaxační wellness zóně. Užijte si zde bazének, vířivku nebo saunu. Ta se doporučuje od podzimu až do jara pravidelně. Možná se vám vyhnou veškeré nachlazení, viry a posílíte imunitu. To je v současné době velmi důležité.

Rozmazlujte se

Nemusíte mít špatný pocit z toho, že děláte něco pro sebe. Každý si zaslouží být rozmazlován, tak si užijte chutné a zdravé jídlo, pravidelné cvičení pro získání nové energie a příjemnou relaxaci s péčí o tělo i mysl.

Publikováno: 26. 09. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ema Nováková