Nejzajímavější místa jižní Moravy? Moravské Toskánsko i staleté sklepy

Do kraje vína se každoročně vydává stovky návštěvníků – přidejte se k nim tentokrát i vy. Narazíte na mnoho turistických skvostů – od přírodních památek přes zámky až po vinařské sklepy se stoletou tradicí. Která místa rozhodně neopomenout? Malebná oblast Pálavy, nejrůznější odrůdy vín a mnoho turisticky atraktivních míst k Jihomoravskému kraji neodmyslitelně patří. Mnoho lidí si sem jezdí odpočinout, nasbírat zážitky, vychutnat si místní lahůdky a hlavně načerpat novou energii. Krásné scenérie vám jižní Morava nabídne od jara až do podzimu. Co si určitě nenechat ujít?

Návštěva prastarých sklepů

Bez prohlídky starobylých sklepů, nebo degustace vína, nebude váš zážitek z jižní Moravy kompletní. Habánské sklepy ve Velkých Bílovicích existují už více než 400 let a vy se můžete projít jejich dávnou minulostí – během devadesáti minutové prohlídky se dozvíte něco o jejich původu a můžete ochutnat několik vzorků vín. V kraji najdete mnoho vinných sklepů i s ubytováním, které tak spojují příjemné s užitečným – po degustaci se už nemusíte vydávat nikam daleko. Některé z nich jsou doslova prodchnuté historií – skvělým příkladem jsou Apartmány Habánska. Ubytuje se zde až 8 hostů a zdejší sklep nabízí posezení až pro 50 lidí.

Mikulov i Moravské Toskánsko

Mikulov se řadí mezi velmi oblíbené turistické destinace. Centrum města vám na první pohled připomene barokní Itálii. Najdete zde barokní zámek s rozlehlou zahradou, synagogu, Dietrichsteinskou hrobku s bohatě zdobenými vstupními dveřmi, krásné historické náměstí, Kozí hrádek, Svatý kopeček, jeskyni Na Turoldu a zatopený vápencový lom, který návštěvníky svádí ke koupání v přírodním prostředí. A samozřejmě nesmí chybět ani desítky vinic. Další krajinou, která se podobá srdci Itálie, je oblast nedaleko Kyjova. Patří mezi hojně fotografované lokality a dostala se dokonce na seznam padesáti nejkrásnějších míst světa – terénním členěním totiž připomíná Toskánsko. Krajina je čistá a neruší ji vysoké budovy ani jiné výrazné stavby. Rozprostírá se do vzdálenosti několika kilometrů čtverečních a jezdí si ji fotografovat i zahraniční turisté.

Nezapomeňte ani na hlavní město Moravy

Fascinuje vás ruch velkoměsta a jeho tajuplná historie? Vydejte se za památkami Brna, různorodou gastronomií, kulturními událostmi, bohatou architekturou, uměleckými galeriemi a záhadným labyrintem. Aktivní a nevšední dovolenou totiž můžete strávit i zde – s kouskem historie i přírody, která město obklopuje. Abyste to nikam neměli daleko, uděláte nejlíp, když se ubytujete v centru Brna. Na Jakubském náměstí, Kopečné i Vodní ulici najdete plně vybavené apartmány za rozumnou cenu, které nabízí dostatek soukromí. Odtud se snadno dostanete k těm nejzajímavějším památkám a po prochozeném dni si příjemně odpočinete.

Publikováno: 30. 01. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková