Domů » Nejzajímavější místa jižní Moravy? Moravské Toskánsko i staleté sklepy
Cestování

Nejzajímavější místa jižní Moravy? Moravské Toskánsko i staleté sklepy

Do kraje vína se každoročně vydává stovky návštěvníků – přidejte se k nim tentokrát i vy. Narazíte na mnoho turistických skvostů – od přírodních památek přes zámky až po vinařské sklepy se stoletou tradicí. Která místa rozhodně neopomenout?

Malebná oblast Pálavy, nejrůznější odrůdy vín a mnoho turisticky atraktivních míst k Jihomoravskému kraji neodmyslitelně patří. Mnoho lidí si sem jezdí odpočinout, nasbírat zážitky, vychutnat si místní lahůdky a hlavně načerpat novou energii. Krásné scenérie vám jižní Morava nabídne od jara až do podzimu. Co si určitě nenechat ujít?

Návštěva prastarých sklepů

Bez prohlídky starobylých sklepů, nebo degustace vína, nebude váš zážitek z jižní Moravy kompletní. Habánské sklepy ve Velkých Bílovicích existují už více než 400 let a vy se můžete projít jejich dávnou minulostí – během devadesáti minutové prohlídky se dozvíte něco o jejich původu a můžete ochutnat několik vzorků vín.

V kraji najdete mnoho vinných sklepů i s ubytováním, které tak spojují příjemné s užitečným – po degustaci se už nemusíte vydávat nikam daleko. Některé z nich jsou doslova prodchnuté historií – skvělým příkladem jsou Apartmány Habánska. Ubytuje se zde až 8 hostů a zdejší sklep nabízí posezení až pro 50 lidí.

Mikulov i Moravské Toskánsko

Mikulov se řadí mezi velmi oblíbené turistické destinace. Centrum města vám na první pohled připomene barokní Itálii. Najdete zde barokní zámek s rozlehlou zahradou, synagogu, Dietrichsteinskou hrobku s bohatě zdobenými vstupními dveřmi, krásné historické náměstí, Kozí hrádek, Svatý kopeček, jeskyni Na Turoldu a zatopený vápencový lom, který návštěvníky svádí ke koupání v přírodním prostředí. A samozřejmě nesmí chybět ani desítky vinic.

Další krajinou, která se podobá srdci Itálie, je oblast nedaleko Kyjova. Patří mezi hojně fotografované lokality a dostala se dokonce na seznam padesáti nejkrásnějších míst světa – terénním členěním totiž připomíná Toskánsko. Krajina je čistá a neruší ji vysoké budovy ani jiné výrazné stavby. Rozprostírá se do vzdálenosti několika kilometrů čtverečních a jezdí si ji fotografovat i zahraniční turisté.

Nezapomeňte ani na hlavní město Moravy

Fascinuje vás ruch velkoměsta a jeho tajuplná historie? Vydejte se za památkami Brna, různorodou gastronomií, kulturními událostmi, bohatou architekturou, uměleckými galeriemi a záhadným labyrintem. Aktivní a nevšední dovolenou totiž můžete strávit i zde – s kouskem historie i přírody, která město obklopuje.

Abyste to nikam neměli daleko, uděláte nejlíp, když se ubytujete v centru Brna. Na Jakubském náměstí, Kopečné i Vodní ulici najdete plně vybavené apartmány za rozumnou cenu, které nabízí dostatek soukromí. Odtud se snadno dostanete k těm nejzajímavějším památkám a po prochozeném dni si příjemně odpočinete.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.