Nejzajímavější místa jižní Moravy? Moravské Toskánsko i staleté sklepy

Do kraje vína se každoročně vydává stovky návštěvníků – přidejte se k nim tentokrát i vy. Narazíte na mnoho turistických skvostů – od přírodních památek přes zámky až po vinařské sklepy se stoletou tradicí. Která místa rozhodně neopomenout? Malebná oblast Pálavy, nejrůznější odrůdy vín a mnoho turisticky atraktivních míst k Jihomoravskému kraji neodmyslitelně patří. Mnoho lidí si sem jezdí odpočinout, nasbírat zážitky, vychutnat si místní lahůdky a hlavně načerpat novou energii. Krásné scenérie vám jižní Morava nabídne od jara až do podzimu. Co si určitě nenechat ujít? Bez prohlídky starobylých sklepů, nebo degustace vína, nebude váš zážitek z jižní Moravy kompletní. Habánské sklepy ve Velkých Bílovicích existují už více než 400 let a vy se můžete projít jejich dávnou minulostí – během devadesáti minutové prohlídky se dozvíte něco o jejich původu a můžete ochutnat několik vzorků vín. V kraji najdete mnoho vinných sklepů i s ubytováním, které tak spojují příjemné s užitečným – po degustaci se už nemusíte vydávat nikam daleko. Některé z nich jsou doslova prodchnuté historií – skvělým příkladem jsou Apartmány Habánska. Ubytuje se zde až 8 hostů a zdejší sklep nabízí posezení až pro 50 lidí.

Mikulov i Moravské Toskánsko

Mikulov se řadí mezi velmi oblíbené turistické destinace. Centrum města vám na první pohled připomene barokní Itálii. Najdete zde barokní zámek s rozlehlou zahradou, synagogu, Dietrichsteinskou hrobku s bohatě zdobenými vstupními dveřmi, krásné historické náměstí, Kozí hrádek, Svatý kopeček, jeskyni Na Turoldu a zatopený vápencový lom, který návštěvníky svádí ke koupání v přírodním prostředí. A samozřejmě nesmí chybět ani desítky vinic. Další krajinou, která se podobá srdci Itálie, je oblast nedaleko Kyjova. Patří mezi hojně fotografované lokality a dostala se dokonce na seznam padesáti nejkrásnějších míst světa – terénním členěním totiž připomíná Toskánsko. Krajina je čistá a neruší ji vysoké budovy ani jiné výrazné stavby. Rozprostírá se do vzdálenosti několika kilometrů čtverečních a jezdí si ji fotografovat i zahraniční turisté.

Nezapomeňte ani na hlavní město Moravy

Fascinuje vás ruch velkoměsta a jeho tajuplná historie? Vydejte se za památkami Brna, různorodou gastronomií, kulturními událostmi, bohatou architekturou, uměleckými galeriemi a záhadným labyrintem. Aktivní a nevšední dovolenou totiž můžete strávit i zde – s kouskem historie i přírody, která město obklopuje. Abyste to nikam neměli daleko, uděláte nejlíp, když se ubytujete v centru Brna. Na Jakubském náměstí, Kopečné i Vodní ulici najdete plně vybavené apartmány za rozumnou cenu, které nabízí dostatek soukromí. Odtud se snadno dostanete k těm nejzajímavějším památkám a po prochozeném dni si příjemně odpočinete.

Publikováno: 30. 01. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková