Kolik by vás stála Škoda Octavia na operativní leasing?

Vozy značky Škoda patří v ČR k nejoblíbenějším, svým českým škodovkám prostě věříme. Často si je kupujeme ojeté, protože koupě nové by pro nás byla příliš vysokou investicí. Nabízí se však ještě jedna možnost. České škodovky se dají pořídit také ne operativní leasing. Dřív byl operativní leasing oblíbený zejména mezi velkými firmami. Vyhovovalo jim, že se o svůj vozový park nemusí starat a zároveň si měsíční splátky mohou dát do nákladů. Přesně tohle si teď užívají i fyzické osoby. Ne ty splátky do nákladů, nýbrž jízdu bez starostí. Operativní leasing přesně zapadá do moderního životního stylu lidí 21. století.

S autem na leasing se vyhnete prvotní investici

Operativní leasing je skvělý pro všechny, kteří touží po novém autě, ale nemají statisíce, aby si ho mohli rovnou koupit. Místo plné ceny se platí měsíční splátka. Smlouva se přitom uzavírá většinou na dva či tři roky, a jakmile skončí, zákazník si vybere zase jiné auto, na nějž se uzavře nová smlouva. Nemusí se starat o prodej původního vozu a jezdí pořád v nových autech plných nejbezpečnějších technologií. Kromě toho dává leasing šanci přizpůsobit vozidlo vašim aktuálním potřebám. Jste-li dva, nyní vám postačí například malý Volkswagen Golf na operativní leasing. Až se rodina rozroste, vezmete si jiné auto. Až vás povýší, sáhnete po vozu z vyšší cenové kategorie.

Na Octavii si připravte zhruba osm tisíc měsíčně

Abychom zodpověděli otázku položenou v nadpisu, Škoda Octavia na operativní leasing stojí kolem osmi tisíc korun měsíčně. U různých leasingových společností najdete nižší i vyšší nabídky. Odvíjí se od konkrétního provedení Octávky a samozřejmě obsažených služeb. V základu splátka operativního leasingu obsahuje povinné ručení a havarijní pojištění, můžete si však platit za full servis a v ceně mít také pravidelné návštěvy servisu, přezouvání pneumatik, pohonné kapaliny apod. Záleží na vás, jak moc jste pohodlní, operativní leasing je flexibilní služba na míru.

Publikováno: 22. 02. 2020

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková