Hubnutí – tyto chyby vám brání v dosažení ideální postavy!

S novým rokem se pojí novoroční předsevzetí. Většina z nás si přeje hlavně zhubnout a dostat se do kondice. Bohužel vysněného cíle dosáhne jen hrstka „vyvolených“. Proč zrovna vy nepatříte mezi ně? Které překážky vás brzdí?

Špatné načasování

Na začátku roku obvykle všichni máme spoustu starostí a nevíme, kde nám hlava stojí. Po vánočních svátcích je třeba dohnat všechny pracovní resty, a tak jsme v časovém presu a pod velkým stresem. Nemluvě o tom, že na nás útočí nejrůznější bacily a chřipkové epidemie. Tento čas proto není na hubnutí zrovna ideální, nenacházíme se totiž zrovna v nejlepší psychické ani fyzické kondici. Naplánujte si proto hubnutí na dobu, kdy je příznivější konstelace a vy jste pevně přesvědčeni o tom, že to opravdu chcete pro sebe udělat. Fakt, že je zrovna nový rok tou správnou motivací vážně není.

Chyby z neznalosti

Mnoho lidí vezme hubnutí za špatný konec. Neví si totiž rady, jak vyřešit svůj jídelníček, jak se stravovat, jaké potraviny vybírat, jaké naopak omezit. Podobně bezradní bývají i v případě pohybu. Uvědomují si, že bez něj to nepůjde, a tak berou útokem fitness centra, kde makají na maximum, až z nich pot jen stříká. Jenže tímto způsobem se kýženého úbytku váhy nedočkáte, za to vás však bude bolet celé tělo. Pokud to s hubnutím myslíte opravdu vážně, nechte si poradit. Obraťte se na profesionály, kteří vám sestaví pestrý a vyvážený jídelníček, a zaplaťte si alespoň na začátku pár lekcí s osobním trenérem, který vám ukáže jak správně cvičit a sestaví vám fitness trénink na míru. Když budete vědět, jakou cestou se vydat, vaše šance na úspěch se zvýší.

Velký stres

Při hubnutí hraje důležitou úlohu psychika. Necítíte-li se v pohodě a nejste-li v dobrém rozpoložení, pak to může zbrzdit nebo úplně zastavit veškeré vaše snahy o hubnutí. Negativní emoce, stres, nízké sebevědomí či deprese zpomalují metabolismus a tukové zásoby z těla tak nemizí. Začněte se proto dívat na svět z té pozitivní stránky a dělejte si malé radosti – zajděte si na masáž, na kosmetiku nebo vyrazte do wellness klubu. Uvidíte, že pak vám půjde všechno daleko snadněji, a to včetně hubnutí!

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková