Jak darovat čaj nebo kávu

Vybíráte dárek pro své blízké a nevíte si rady? Vsaďte na jednoduchý, ale velmi praktický dárek, který udělá radost každému. Vyberte čaj nebo kávu, podle toho, co má obdarovaný radši a připravte tematický balíček. Věřte, že tímto dárkem nešlápnete vedle.

Pro koho je dárek vhodný

Čaj nebo kávu můžete darovat v rodině, přátelům, ale také kolegům v práci. Je na vás, jaký čaj vyberete. Někdo dává přednost ovocnému, jiný bylinnému a další třeba zelenému čaji Matcha. U kávy zvolíte mletou nebo zrnkovou variantu. V současné době jsou oblíbené také kávové kapsle. Pokud plánujete obdarovat své blízké, kteří slaví kulaté narozeniny, darujte profesionální kávovar, spolu se zmíněnými kapslemi.

Jak darovat čaj

Ať už zvolíte sáčkový nebo sypaný čaj, nebojte se jej originálně zabalit. Naaranžujte jej spolu s hrnkem, případně se sítkem z kovu, plastu nebo silikonu. Přibalte do balíčku i něco sladkého, případně slaného, podle toho, čemu dává obdarovaný přednost. Společně s čajem můžete darovat i knihu, která přímo nabádá k vytvoření si čajového rituálu při čtení v houpacím křesle a popíjením oblíbeného nápoje.

Jak darovat kávu

U kávy je to velmi podobné jako u čaje. Můžete k ní přibalit sladký nebo slaný dezert, skvěle se hodí sušenky ke kávě. Opět kávu lehce naaranžujete do originálního hrnku. Na espresso vybírejte menší hrnek, ideálně sadu po dvou. Na kávu z kávovaru se hodí i vysoké sklenice s uchem. Do nich jednoduše připravíte i ledovou kávu se šlehačkou, případně oblíbené café latté.

Kombinace obojího

Pokud vybíráte dárek někomu, kdo nedává přednost kávě ani čaji a má rád obojí, vytvořte kombinovaný balíček. Zabalte oblíbený sypaný čaj, kvalitní zrnkovou kávu a přidejte i nějakou dobrotu. Uvidíte, že tímto dárkem nic nezkazíte a hodí se pro mnoho příležitostí, ať už se jedná o narozeniny, svátek, výročí nebo třeba oslavu k povýšení.

Něco navíc

Chcete-li své blízké překvapit, můžete jim k balíčku s čajem nebo kávou přiložit i sbírku oblíbených receptů, kde naleznou rychlé a jednoduché dezerty, hodící se ke kávě. Bonusem navíc může být kniha o čaji a čajových rituálech nebo třeba kniha o historii kávy.

Fantazii se meze nekladou a věřte, že obdarovaný ocení, kolik práce jste si s dárkem dali a rozhodně bude vidět, že jste nad tím opravdu přemýšleli.

Publikováno: 23. 06. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková