Nejkrásnější zámky, ve kterých můžete strávit pohádkovou noc

Unikátní ubytování jsou velmi populární po mnoho let. Nyní je lidé vyhledávají ještě více a nebojí se zaplatit vyšší ceny. Přespat můžete dokonce i na hradu nebo zámku. Poradíme vám, kam si zajet pro nezapomenutelný zážitek z dovolené. Ideální jsou také pro líbánky nebo romantický víkend. Propojení historického prostředí s moderním pohodlím vás zaručeně potěší.

Zámecké hotely

Spát blízko hradu nebo zámku je nádhernou možností u historických obydlí, která nenabízí tuto možnost. Ubytování v penzionu Karlštejn je jednou z možností poblíž legendárního hradu. Kromě toho si můžete zvolit i mnoho jiných míst po celých Čechách, např. zámek:

- Herálec,

- Liblice,

- Zbiroh,

- Mostov.

Děčín nebo Jemniště

Na zámku Děčín najdete apartmán pro čtyři osoby nebo dvojlůžkový pokoj v bývalé jízdárně. Výhled budete mít do jižních zahrad a na první nádvoří. V barokním zámku Jemniště najdete tři apartmány. Dva z nich se nachází v oddělených domech kolem vstupní brány a poslední je v levém křídle zámku.

Nový Hrad

Další tři pokoje k dispozici najdete také na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun. Nejen, že budete mít k dispozici ložnici, společenskou místnost a kuchyň, ale můžete se na zámku také nasnídat. To budete mít v ceně svého pobytu.

Karlštejn u Svratky

Ne, nejedná se o slavný Karlštejn. Tento zámeček se nachází na Vysočině blízko řeky Svratky. Rokokový zámek z roku 1770 nabízí apartmány pro dva až čtyři lidi v západním a východním křídle. Užijete si jedinečnou atmosféru a prostředí malého zámečku.


Třeboň

Třeboňský zámek nabízí poměrně velký hostel, kde je celkem 24 pokojů. Ubytovat se můžete také ve Staré katovně, ze které budete mít dokonalý výhled do zámeckého parku. V každém případě si užijete pobyt na velmi romantickém místě, které je ideální pro líbánky nebo žádost o ruku. Bez ohledu na to, jaké z těchto unikátních ubytování vyzkoušíte, nebudete litovat.

Publikováno: 25. 08. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková