Prádlo pro muže: Na jaký materiál vsadit?

Spodní prádlo patří mezi základní kusy oděvu, bez kterých už téměř nevyjdeme na ulici. Slouží, zvlášť u mužů, jako ochrana citlivých partií, jejich opora a samozřejmě zajišťuje pohodlí po celou dobu nošení. Jak se zorientovat v nabídce materiálů? Častým dárkem pro muže bývá právě spodní prádlo. Aby byla jistota, že se opravdu trefíte a prádlo udělá radost, je dobré kromě správného střihu brát ohled i na materiál. Nepříjemné nekvalitní materiály se během nošení mohou stát něčím, co škrábe, kouše a zaslouží si akorát okamžitě vyhodit. Takový dárek ale nikomu dávat nechceme, proto se vyplatí vybírat kvalitní spodní prádlo z materiálů, které jsou na nošení příjemné.

Bavlna

Oblíbený přírodní materiál, který dobře saje a je příjemný na dotek. Právě díky přírodním vláknům je většinou vhodným materiálem i pro alergiky nebo lidi s citlivou kůží. Používá se na výrobu všech typů prádla, od dámské podprsenky po pánské trenýrky a patří trvale mezi nejoblíbenější materiály.

Bavlna s příměsí

Odolnost materiálu a tedy i delší životnost zajistí bavlně další materiály, jako jsou elastan nebo polyester. Prádlo vyrobené z bavlny s příměsí dalších vláken je více elastické a tedy i nabízí větší pohodlí. Je vhodné pro běžné nošení i na sport, lépe odvádí vlhkost a pot od těla než samotná bavlna a také rychleji schne. Moderní materiály mají mnoho výhod a i když jste zastánci bavlny, vyplatí se je vyzkoušet. Modal je viskózové vlákno vyráběné z celulózy z buněčných stěn rostlin, především bukového nebo smrkového dřeva. Na dotek je modal opravdu příjemný a navíc do sebe pojme až o 50 % více vlhkosti než bavlna. Stejné vlastnosti nabízí i bambusové spodní prádlo, které je antibakteriální a také přirozeně pružné. Dobře se modal i bambus kombinují s dalšími materiály. Na materiálu se nevyplatí šetřit a zvlášť ne u spodního prádla. Pohodlí a příjemné nošení jsou prioritou, kterou by měl každý vyžadovat a nespokojit se s nějakým kompromisem.

Publikováno: 09. 01. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková