Móda & krása

Prádlo pro muže: Na jaký materiál vsadit?

Spodní prádlo patří mezi základní kusy oděvu, bez kterých už téměř nevyjdeme na ulici. Slouží, zvlášť u mužů, jako ochrana citlivých partií, jejich opora a samozřejmě zajišťuje pohodlí po celou dobu nošení. Jak se zorientovat v nabídce materiálů?

Častým dárkem pro muže bývá právě spodní prádlo. Aby byla jistota, že se opravdu trefíte a prádlo udělá radost, je dobré kromě správného střihu brát ohled i na materiál. Nepříjemné nekvalitní materiály se během nošení mohou stát něčím, co škrábe, kouše a zaslouží si akorát okamžitě vyhodit. Takový dárek ale nikomu dávat nechceme, proto se vyplatí vybírat kvalitní spodní prádlo z materiálů, které jsou na nošení příjemné.

Bavlna

Oblíbený přírodní materiál, který dobře saje a je příjemný na dotek. Právě díky přírodním vláknům je většinou vhodným materiálem i pro alergiky nebo lidi s citlivou kůží. Používá se na výrobu všech typů prádla, od dámské podprsenky po pánské trenýrky a patří trvale mezi nejoblíbenější materiály.

Bavlna s příměsí

Odolnost materiálu a tedy i delší životnost zajistí bavlně další materiály, jako jsou elastan nebo polyester. Prádlo vyrobené z bavlny s příměsí dalších vláken je více elastické a tedy i nabízí větší pohodlí. Je vhodné pro běžné nošení i na sport, lépe odvádí vlhkost a pot od těla než samotná bavlna a také rychleji schne.

Modal a bambus

Moderní materiály mají mnoho výhod a i když jste zastánci bavlny, vyplatí se je vyzkoušet. Modal je viskózové vlákno vyráběné z celulózy z buněčných stěn rostlin, především bukového nebo smrkového dřeva. Na dotek je modal opravdu příjemný a navíc do sebe pojme až o 50 % více vlhkosti než bavlna. Stejné vlastnosti nabízí i bambusové spodní prádlo, které je antibakteriální a také přirozeně pružné. Dobře se modal i bambus kombinují s dalšími materiály.

Na materiálu se nevyplatí šetřit a zvlášť ne u spodního prádla. Pohodlí a příjemné nošení jsou prioritou, kterou by měl každý vyžadovat a nespokojit se s nějakým kompromisem.

Reklama

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Domácí vířivky Aquavia Spa budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.