Plynové láhve – praktické vybavení na cesty, do domácnosti i pro práci

Plynové láhve najdou využití v mnoha různých oblastech. Menší velikosti jsou často využívány při kempingu, případně i do grilů a pro vaření. Větší láhve jsou pak vhodné i pro vytápění, domácí kutilství i svařování kovů.

Propanbutanové láhve

Plynové láhve jsou dostupné v různých velikostech, snadno tak vyberete tu pravou pro dané využití. Často využívanou variantou je propanbutanová láhev, ovšem v nabídce najdete i láhve s čistým propanem. Nejmenší láhev obsahuje 2 kg plynu, je lehká a lze s ní snadno manipulovat. Proto je oblíbená pro kempování a kutilství. Další variantou je pak 5kg láhev, která je ideální pro grily. Je stále relativně lehká, přičemž poskytuje dostatek plynu pro celou grilovací sezónu.

Střední velikost

Mezi oblíbené varianty patří také 10kg propanbutanové láhve. Ty jsou totiž univerzální a najdou tak využití v domácnosti, pohostinství i průmyslu. Tato velikost je vhodná pro kutilství a svařování kovů. Hodí se i pro sporáky, zahradní grily a moderní ohřívače, je tedy vhodná pro vaření. Kromě toho ji lze však využít i pro plynová kamna či případně zahradní topidla. Vzhledem ke své velikosti není zrovna snadno přenosná, proto je oblíbená zejména v těchto oblastech.

Velké množství energie

V nabídce dále najdete i velké plynové láhve s 33 kg plynu. Lze je spojit do baterií přes automatický ventil, získáte tak nepřetržitý odběr energie. Tato velikost lahví je ideální spíše pro podnikatelské a průmyslové účely. Využití najde ve stavebnictví – na izolační práce ovšem i tavení asfaltů, či řezání a svařování kovů. Využívána je také pro vaření, ohřívání vody a topení v různých provozech. Velká láhev se hodí všude tam, kde potřebujete velké množství čisté energie. Plyn je významným zdrojem energie, ať už pro vytápění či jiné využití. Díky různým velikostem láhví snadno vyberete tu pravou dle svých potřeb.

Publikováno: 28. 10. 2022 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková