3 oblíbená kočičí plemena s psími vlastnostmi

Kočka, to nemusí být jen „mourek domácí“. Plemen je tolik, že je dokáže vyjmenovat jen opravdový znalec a o některých jistě nemáte ani sebemenší ponětí. Na své si přitom přijde každý – některá plemena jsou mají velmi krátkou srst, jiná delší. Kočky se zároveň liší velikostí i charakterem. Která oblíbená plemena koček s "psími vlastnostmi" jsou momentálně nejžádanější?

Barmská kočka

Barmská kočka má exotický původ. Svého času dělala spolčenost thajským mnichům, dnes jsou však jejím rajónem běžné domácnosti. Lecco o ní vypovídá její thajský název „supalak“ - znamená to „nádherná“ či „nosící štěstí“. A protože je velmi učenlivá, traduje se o ní, že má psí povahu. Chcete-li věrného společníka, který vás bude následovat na každém kroku, není co řešit. Ovšem pozor – barmanka vyžaduje spoustu pozornosti a lásku. Příliš si nerozumí s ostatními zvířaty a má tendenci žárlit. Ale když není zbytí, zvykne si.

Ruská modrá kočka

I tomuto plemenu se přisuzuje psí povaha, protože si utváří silnou citovou vazbu na majitele, a navíc se dokáže naučit na kočku nevídané kousky. Ruská modrá kočka se vyznačuje stříbřitým modro-šedým kabátkem, drobnější konstitucí a atletickým tvarem těla. Do Evropy ji dostali námořníci a momentálně patří k velmi oblíbeným společníkům. S ostatními zvířaty se snáší dobře, tedy pokud nejde o hlodavce a rybičky. Je to výborný lovec!

Ragdoll

Sníte o velkém chundelatém kamarádovi, který se umí chovat a rychle se do něj zamiluje celá rodina? Právě jste ho našli. Kočky plemene Ragdoll jsou jasnou volbou pro každého, kdo hledá mazlíka. O senzitivitě těchto zvířat nemůže být pochyb, používají se i v léčebné felinoterapii. Milují kontakt a skvěle si rozumí s ostatními zvířaty, třeba i se psem. Ostatně podobně jako výše uvedená plemena má i Ragdoll charakterové rysy typické spíše pro hafany. Rozhodnutí je na vás, ale ať už si nakonec vyberete kterékoliv plemeno, nezapomeňte si pořídit potřebnou výbavičku. Kočka potřebuje pelíšek a hračky, které ji zabaví v době vaší nepřítomnosti. Vše seženete u specializovaného prodejce na Prymus.cz.

Publikováno: 08. 09. 2018

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková