Skvělé tipy

3 oblíbená kočičí plemena s psími vlastnostmi

Kočka, to nemusí být jen „mourek domácí“. Plemen je tolik, že je dokáže vyjmenovat jen opravdový znalec a o některých jistě nemáte ani sebemenší ponětí. Na své si přitom přijde každý – některá plemena jsou mají velmi krátkou srst, jiná delší. Kočky se zároveň liší velikostí i charakterem. Která oblíbená plemena koček s “psími vlastnostmi” jsou momentálně nejžádanější?

Barmská kočka

Barmská kočka má exotický původ. Svého času dělala spolčenost thajským mnichům, dnes jsou však jejím rajónem běžné domácnosti. Lecco o ní vypovídá její thajský název „supalak“ – znamená to „nádherná“ či „nosící štěstí“. A protože je velmi učenlivá, traduje se o ní, že má psí povahu. Chcete-li věrného společníka, který vás bude následovat na každém kroku, není co řešit. Ovšem pozor – barmanka vyžaduje spoustu pozornosti a lásku. Příliš si nerozumí s ostatními zvířaty a má tendenci žárlit. Ale když není zbytí, zvykne si.

Ruská modrá kočka

I tomuto plemenu se přisuzuje psí povaha, protože si utváří silnou citovou vazbu na majitele, a navíc se dokáže naučit na kočku nevídané kousky. Ruská modrá kočka se vyznačuje stříbřitým modro-šedým kabátkem, drobnější konstitucí a atletickým tvarem těla. Do Evropy ji dostali námořníci a momentálně patří k velmi oblíbeným společníkům. S ostatními zvířaty se snáší dobře, tedy pokud nejde o hlodavce a rybičky. Je to výborný lovec!

Ragdoll

Sníte o velkém chundelatém kamarádovi, který se umí chovat a rychle se do něj zamiluje celá rodina? Právě jste ho našli. Kočky plemene Ragdoll jsou jasnou volbou pro každého, kdo hledá mazlíka. O senzitivitě těchto zvířat nemůže být pochyb, používají se i v léčebné felinoterapii. Milují kontakt a skvěle si rozumí s ostatními zvířaty, třeba i se psem. Ostatně podobně jako výše uvedená plemena má i Ragdoll charakterové rysy typické spíše pro hafany.

Rozhodnutí je na vás, ale ať už si nakonec vyberete kterékoliv plemeno, nezapomeňte si pořídit potřebnou výbavičku. Kočka potřebuje pelíšek a hračky, které ji zabaví v době vaší nepřítomnosti. Vše seženete u specializovaného prodejce na Prymus.cz.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.