Jaké módní doplňky nosit v roce 2022?

Jaro ovládnou vzory, léto zase mini střih, podzim se ponese ve znamení fialové a zimě budou dominovat pletené svetry, šaty a kardigany. Letošní módní trendy jsou na stole a řada lidí je vidí s radostí v očích. Samozřejmě se najdou odpůrci jednotlivých odstínů nebo kousků, ale nikdy se nelze zavděčit všem. O čem se však málo mluví, respektive co se příliš nezmiňuje jsou doplňky. A jelikož i na nich záleží, pojďme si prozradit, který typ bude letos v popředí a co nosit nejen k oblečení značky Blauer.

Baret i šátky

Když začneme od vrchu čili od hlavy, zmíníme barety. Ty se hojně nosily i v uplynulých letech, letos budou také ze slečen dělat učiněné dámy. Pokud ale nejste fanoušky tohoto francouzského módního doplňku, určitě vás zaujme jiný trend, kterým budou šátky.

Šátky jako takové jsou u nás trochu neprobádaným územím, proto se jim řada žen vyhýbá. A je to velká škoda, protože právě tento trend může hezky vyzdvihnout povahu ženy. Uvázat si ho lze na x různých způsobů. Zvolíte způsob na rebelku, nebo je vám přednější to, jak šátek nosí filmové hvězdy?

Široký pásek

Abyste docílili postavy ve tvaru přesýpacích hodin čili abyste zvýraznili pas, noste široké pásky. Ostatně to je další trend na našem seznamu, který by měl doplnit elegantní i méně formální outfity. Nemusíte se obávat kombinace s šaty ani se svetry. Jeho úkol je opravdu především zvýraznit ženský pas.

Fialová kabelka

Samozřejmě i do světa módních doplňků se zapíše letošní barva roku, kterou je fialová (konkrétně odstín Veri Peri). Do outfitu ho můžete dát v mnoha podobách, stylisté se však shodují na kabelce, kterou můžete mít jak přes rameno, tak jen v ruce.

Řetězy na krku

A abychom nezapomněli ani na trendy šperky - letošnímu roku budou dominovat řetězy na krku, které byly trendy v dřívějších letech. I když si mnozí mysleli, že se tento trend už nevrátí, opak je pravdou. A kupodivu doplňuje i elegantnější outfity.

Publikováno: 30. 01. 2022

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková