Domů » Koberec jako investice? Tradiční perský určitě!
Bydlení

Koberec jako investice? Tradiční perský určitě!

Říká se, že vybavení interiéru, v němž žijeme, o nás mnohé prozrazuje. A co prozradí o člověku, který je ochoten investovat šestimístnou částku do koberce? Třeba to, že se jedná o člověka s citem pro detail a smyslem pro krásu, luxus, umění a estetično. Člověka s dobrým vkusem a schopného ocenit umělecké dílo. Tím totiž tradiční peršan je.

Tradiční perský koberec se vyrábí z ručně vázaných uzlíků. Za použití výhradně přírodních barviv i materiálů, jako jsou bavlna, vlna a hedvábí. Ty malé několik měsíců, ty velké i několik desetiletí. I tato doba má vliv na výslednou cenu perského koberce.

Perský koberec nestárne

Největší výhodou perského koberce je, že prakticky nestárne. Naopak zraje doslova jako víno a s postupem času se zvyšuje jeho hodnota. I z tohoto důvodu se tradiční peršany v arabských rodinách dědí jako šperky.

Tradiční peršan v interiéru

Do jakého interiéru tradiční peršan patří? Nejenom do rustikálního, nýbrž i do moderního. Obzvláště pokud máte odvahu jít při zařizování cestou kontrastu. Věřte, že takováto podlahová krytina se stane středobodem vašeho interiéru, která na první pohled upoutá pozornost každého, kdo do něj vstoupí.

Moderní orientální koberec

A pokud si netroufáte na koberec s tradičním vzorem, neměly by vaší pozornosti uniknout moderní koberce orientální. I ty se vyrábějí výhradně ručně z přírodních materiálů, jako je bavlna, vlna, hedvábí a kůže.

Jaký koberec zvolit?

Na výběr máte koberce různých rozměrů, tvarů i barev. Velké oblibě se těší například iránské Gabbehy s vysokým vlasem a tudíž ideální do ložnic a dětských pokojů. Pokud sháníte koberec odolávající nečistotám, zaměřte svou pozornost například na afgánský Chubi koberec utkaný z vlny karaulských ovcí s vysokým obsahem lanolinu, která mu propůjčuje jedinečný lesklý vzhled, ale také chrání před nečistotami. Velmi kvalitní a neotřelé jsou i koberce kožené a nepálské.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.