Domů » Exkluzivní dřevěná podlaha a vše, co byste o ní měla vědět
Bydlení

Exkluzivní dřevěná podlaha a vše, co byste o ní měla vědět

O podlaze mnozí z nás hovoří jako o vůbec nejdůležitějším interiérovém prvku. A někteří ji dokonce označují za duši celého bydlení. V podstatě mají pravdu, a je to právě podlaha, která má zásadní vliv na jeho estetickou stránku, a po které naše nohy každý den ujdou spoustu kilometrů. Výběru podlahy, respektive podlahové krytiny bychom tak měli věnovat dostatek pozornost a zvážit všechna pro a proti. Zajímá vás, jak si na tom stojí jeden z nejoblíbenějších materiálů, který se těšil nesmírné popularitě již v minulých staletích?

Dřevěné podlahy a jejich největší výhody

Přírodní materiály jsou v kurzu a dřevo zažívá jakousi renezanci. Není divu, dřevěné podlahy mají oproti ostatním typům krytin podstatné výhody, které mají zásadní vliv na celkovou kvalit života. Jde o snadnou a velmi rychlou pokládku, jednoduchou údržbu a nenáročnou renovaci, možnost kombinace s podlahovým vytápěním (pozor, některé typy dřevěné podlahy nejsou pro podlahové vytápění vhodné! Doporučujeme dvouvrstvé podlahy, u kterých nedochází ke vzniku spát jako v případě podlahy z masivu.) a nízká prašnost prostředí.

Nebudeme si však nic nalhávat, hlavní devizou je punc exkluzivity. Dřevo je v případě podlahy jakýmsi zhmotněním luxusu a v případě exotických dřevin to platí dvojnásob. PVC, lino ani koberce ho v tomto ohledu překonat nemohou.

U výhod ještě na chvíli zůstaneme. Dřevo s kvalitní povrchovou úpravou je velmi příjemné na dotek, je pružné, nehlučné a tvarově stálé. Hodí se do do každého interiéru s průměrnou teplotou v rozmezí 18 – 22°C a vlhkostí vzduchu 50 %. A životnost? Budete-li se o podlahu příkladně starat, pravděpodobně se za pár desítek let stane nejstarším artiklem, který doma máte… Jedinou nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, ale s tou se u kvalitních krytin do jisté míry počítá.

Co když dřevěná podlaha vrže nebo vydává jiný nepříjemný zvuk? Pomůže kročejová izolace

V případě dřevěné podlahy platí, že na její tloušťce závisí její akustické vlastnosti. Čím tlustší je, tím méně hluku vydává. Jenomže co když vaše volba z nějakého důvodu padla na krytinu s nedostačující tloušťkou, případně hlučná z jiného důvodu? Kročejový hluk eliminujete pouze tak, že vytvoříte plovoucí roznášecí vrstvu na kročejové izolaci.

Vhodně zvolená kročejová izolace vyřeší váš problém s jakýmkoliv hlukem, který při kontaktu s podlahou vzniká. Mezi nejlepší produkty na trhu patří akustická izolace Silent Foam, o které si můžete přečíst více na potichu.cz.

K nejběžnějším chybám patří například chybně navržená skladba podlahyšpatná volba tepelné izolace nebo její nedostačující tloušťka a samozřejmě také absence izolace akustické. Ani na kročejový hluk byste neměli zapomínat – zejména nad obytnými místnostmi.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.