Finance & práce

Kupní smlouva na ojeté auto: Na co si dát pozor?

Při nákupu ojetého vozu v autobazaru si s kupní smlouvou nemusíte dělat starosti. V případě renomovaného prodejce by měl být dokument připraven v souladu s platnou legislativou. Ale co když ojetinu prodává původní vlastník? Chcete-li se vyhnout budoucím problémům, vezměte na vědomí následující doporučení.

Kdy je kupní smlouva neplatná?

Kupní smlouva musí obsahovat informace o kupujícím a prodejci (tzn. identifikační údaje, trvalé bydliště, rodná čísla apod.) a musí v ní být vysloveně uvedeno, že vozidlo patří prodávajícímu a nikdo jiný na něj nemá právo.

K nejdůležitějším pasážím kupní smlouvy patří také identifikace automobilu. V dokumentu musí být uvedeny značka, typ, rok výroby, barva, číslo velkého technického průkazu, VIN, stav tachometru, počet předaných klíčů a předaná dokumentace.

Podrobný průběh obchodu

Zákon sice nenařizuje, aby byly v kupní smlouvě některé upřesňující informace, ale rozhodně je dobré na ně myslet. Jmenovitě jde o specifikaci předání vozu včetně dokladů a klíčů, změnu informací v evidenci vozidel (tzn. kdo ji provede a uhradí patřičné náklady).

Ve smlouvě by neměla chybět zmínka o zrušení pojištění a sjednání nového.

Jak ošetřit případné reklamace?

S trochou štěstí nebudete muset reklamaci řešit, ale kdo by se na něj v dnešní době spoléhal? Raději se zaměřte na detailní popis stavu vozidla a uveďte jej do kupní smlouvy. Logicky by neměly chybět popisy případných poškození a závad či výčet doplňkové výbavy.

Ideální řešení? Nechte si kupní smlouvu sepsat odborníkem

Nechcete-li se spoléhat na vzory kupních smluv, které jsou ke stažení zdarma na internetu, obraťte se na advokátní kancelář a nechte si dokument připravit na míru. Službu můžete poptat i online a mít dokument připraven již do 48 hodin od dodání podkladů. Expresní vyhotovení nabízí například JUDr. Petr Kazda.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.