Hloubkové čištění průmyslových podlah

Průmyslové podlahy jsou podlahy ze speciálních podlahových směsí. Jejich realizace je vhodná do skladů, garáží, nákupních a zábavních komplexů, výrobních hal a podobně. Na rozdíl od běžných podlah dokáží podlahy průmyslových budov odolávat chemickému a mechanickému namáhání a odolat tak každodennímu pohybu zaměstnanců nebo vozidel či vysokozdvižných vozíků. Pravdou je, že i ta nejlepší a nejpevnější podlaha může pod vlivem působení vnitřních vlivů po určité době vykazovat stopy opotřebení. To samozřejmě vyžaduje opravu.

Průmyslové podlahy a jejich druhy

Asi nejběžnější jsou betonové podlahy, které jsou velmi odolné, mrazuvzdorné, pevné a jejich životnost je odhadována až na 50 let. Polymerové podlahy mají životnost až 25 let, jsou odolné proti mechanickému poškození, proti zvýšeným vibracím a mohou být i v protiskluzové úpravě. Epoxidové podlahy jsou impregnovány z epoxidové pryskyřice a tvrdidla. Jejich výhodami jsou především odolnost proti chemickým látkám, opotřebení a poškrábání. Mezi další druhy průmyslových podlah patří anhydritové, lité nebo akrylátové podlahy.

Údržba průmyslových podlah

Samozřejmostí je se o každou podlahu, i když jde o průmyslovou podlahu například ve výrobní hale, řádně starat. Jen tak splní svůj účel, ale také vydrží dlouhou dobu. Každodenní úklid je tedy náplní odpovědných pracovníků. Hloubkové čištění je pak prováděno odborníky ze specializované firmy. Používají nejen čisticí prostředky k tomu určené, ale jsou vybaveni i speciálními mechanickým stroji, které jim v zaměstnání hodně usnadní práci. V rámci služeb jde nejen o hloubkové čištění průmyslových podlah celoplošně, ale firmy nabízejí i čištění spár a spojů, odstranění mastnoty, barvy, atd. Ochranná impregnace, která se aplikuje po důkladném vyčištění podlahy, je pak závěrečnou akcí samotného čištění. Má zabránit opětovnému znečištění. Hloubkové čištění se provádí individuálně, dle formy znečištění, většinou je to 2 – 4 za rok.

Mnohé firmy nabízejí ve svém portfoliu mimo hloubkové čištění průmyslových podlah rovněž opravy podlah a bezpečnostní podlahové značení. Jednou z takových firem je i společnost Jaclean.cz.

Publikováno: 28. 09. 2023 / Aktualizováno: 01. 10. 2023

Kategorie: Finance & práce

Autor: Adriana Horáková