Domů » Zahradní altán. Místo na první grilovačku či pořádný odpočinek
Bydlení

Zahradní altán. Místo na první grilovačku či pořádný odpočinek

Gazebo at night

Zahrada nám nemusí sloužit jen jako místo, na kterém se budeme věnovat pěstování či zahradním pracím. Stejně je místem pro dokonalý odpočinek a relaxaci, a to zejména po namáhavé práci či stresujících dnech. Nezáleží, zda máte zahradu přímo u domu nebo vlastníte pozemek v zahrádkářské či rekreační oblasti. V každém případě si můžete pořádně odpočinout či příjemně strávit čas s rodinou nebo blízkými. K doplnění dokonalé atmosféry na vaší zahradě vám může pomoci právě zahradní altán, který s sebou přináší hned několik možností využití.

Grilovačka, zahradní krb i světýlka

S příchodem pěkného počasí a příjemných teplot přicházejí i možnosti trávit více času na čerstvém vzduchu. Kromě zahradních prací a pěstování si na zahradě můžete vychutnávat přírodní prostředí, ať už o samotě nebo ve společnosti vašich blízkých. S příchodem jara je tu správný čas i na první letošní grilovačku. K dokonalé atmosféře vám v tomto případě může pomoci zahradní altán. Nejenže vytvoří pěkné zátiší, ale můžete se v něm schovat i v případě nečekané přeháňky. Kromě toho nabízí i prostor na venkovní posezení, ale můžete do něj umístit i zahradní krb, který dotvoří autentickou atmosféru. Kromě krbu si tu pravou atmosféru lze navodit i různými světelnými dekoracemi, jako například světelnými řetězy či svícny, kterými si svůj zahradní altán můžete vyzdobit.

Zátiší z vertikální zahrady

Jaro je obdobím, kdy se zároveň začínáme intenzivně věnovat zahradním činnostem. Pokud nejste zarytý zahrádkář, ale přece byste si chtěli něco vypěstovat, můžete se inspirovat například vertikální zahradní stěnou. Ta je vhodná i pro ty, jejichž zahrada je menších rozměrů a chtěli by ušetřit prostor. Na vertikální zahradu můžete využít starší dřevěná prkna či palety. Posadit si do ní můžete různé květiny, ale vhodné jsou také bylinky, které pak můžete prakticky využít, například právě během grilování s rodinou či přáteli. Takovou vertikální zahradní stěnu si můžete umístit i do zahradního altánku, a tak si vytvoříte i pěkné a příjemné zátiší.

Dokonalý odpočinek pro celou rodinu

Příjemnou atmosféru si můžete v zahradním altánu vychutnávat i během odpoledního odpočinku, například u šálku kávy. Co třeba v houpací síti či na houpací lavici? Houpací síť si můžete pořídit nejen do vašeho zahradního altánku, ale i do samotné zahrady. Můžete ji umístit například mezi dva stromy. Ani houpací lavice nemusí být jen nudná kovová konstrukce s dřevěnými deskami. Můžete si ji zútulnit pohodlnými polštáři či dekami. Využít můžete příjemné přírodní materiály, jako například bavlnu či len, které dokonale zapadnou do přírodního prostředí vaší zahrady. Houpací síť či lavice budou zároveň i oblíbeným místem pro ty nejmenší. Tak si budete moci vychutnávat společný čas a odpočinek celá rodina pohromadě.

Zahradní altánky mají rozmanité využití a jsou dostupné v různých provedeních a velikostech. Pokud si svůj zahradní altán teprve jdete vybírat, zaměřte se především na kvalitu materiálů, z nichž je zahradní altán vyroben. Protože jen kvalitní zahradní altánky zajistí spolehlivé využívání, odolnost vůči povětrnostním vlivům a dlouhou trvanlivost. Najděte svému zahradnímu altánku vhodné místo, na které bude snadný přístup, ale zároveň bude i dál od zvědavých očí kolemjdoucích či sousedů. Tak si budete moci užívat odpočinek a společné chvíle s vašimi blízkými, aniž vás někdo rušil.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.