Zdraví

Příznaky, které vás donutí navštívit očního lékaře

Zhoršující se vidění, bolest hlavy i očí při čtení, námaha očí u počítače. To vše a ještě mnohem víc může být důvodem k návštěvě očního lékaře. Kdy zpozornět a začít jednat? Zkontrolujte si, jestli tyto příznaky nemáte i vy a rozhodně neodkládejte pořízení dioptrických brýlí nebo čoček.

Nevidíte do dálky

Dalekozrakost je častým problémem, který postihuje i mladší generace. Všimnout si toho můžete, když nevidíte ve škole na tabuli, když nedokážete na dálku přečíst značku nebo nápis na ní. Někteří to zjistí například v kině u filmů s titulky nebo třeba v divadle, kdy vidí na jevišti pouze rozmazané postavy. V takovém případě je na místě navštívit očního lékaře a následně si pořídit dioptrické brýle. Je možné, že po vyšetření dostanete jen brýle na dálku a ty budete používat ve výše uvedené situace.

Nevidíte na blízko

Krátkozrakost je opačný problém, kdy na dálku vidíte, přečtete co je napsané na značkách nebo třeba na ceduli před obchodech. Máte však problém se čtením knih, smlouvy, kterou držíte v ruce nebo nedokážete zaostřit například na počítač. V takovém případě je potřeba podstoupit opět vyšetření u očního lékaře a vybrat si vhodné dámské nebo pánské dioptrické brýle. V některých případech se mohou tyto poruchy různě kombinovat a na každé oko často potřebujete zcela jinou dioptrii.

Bolest očí při čtení

Pokud vás bolí oči při čtení, aniž byste k tomu měli jakýkoliv jiný důvod, například únavu, přepracování nebo třeba jinou nemoc, zpozorněte. Raději se objednejte na preventivní prohlídku k lékaři a nechte si předepsat vyšetření u očního specialisty. Může se stát, že potřebujete brýle, aniž byste o tom věděli. Zrak se dokáže zhoršovat velmi pomalu a téměř si toho nemusíte všimnout. Bolest hlavy a bolest očí však prozradí, že něco není v pořádku.

Neschopnost pracovat na PC

To stejné platí u práce na počítači. Pokud na něm pracujete osm hodin v kuse, případně i víc, je jasné, že vás budou oči bolet, pálit a můžete i častěji slzet. V některých případech však nedokážete na počítači pracovat ani když jste k němu právě zasedli. Hledejte příčinu u problémů s očima. Nebojte se nosit dioptrické brýle na počítač nebo si pořiďte speciální brýle pohlcující nezdravé modré světlo, které na nás svítí z obrazovek, ale i z televizorů.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.