DJ na svatbu: Brno a okolí ovládají tito borci. Jak dlouhou dopředu je třeba si je zamluvit?

Zajištění kvalitní hudební kulisy na svatbu představuje jeden z nejtěžších oříšků, které musíte při přípravách na svůj životní den rozlousknout; vedle chutného cateringu, sladěné výzdoby, seznamu hostů a pochopitelně romantického místa konání. Pokud vás nebo někoho z vašich blízkých v dohledné době veselka čeká, zbystřete! Do následujících řádků jsme pro vás shrnuli užitečné rady a tipy, jak vybrat nejlepšího DJ na svatbu.

Proč právě DJ?

V zásadě existují tři cesty, jak se s hudební kulisou na svatbě vypořádat. Písničky vám zahrají:

 1. ochotný kamarád/kamarádka;

 2. kapela;

 3. DJ.

Kamarád je kamarád, ne profesionální DJ

Většinu snoubenců jako první napadne poprosit blízkého kamaráda nebo kamarádku, kteří budou na svatbu tak jako tak pozvaní, aby se usadili k notebooku a tu a tam obsluhovali připravený playlist. Jediným plusem této možnosti je to, že je zdarma. Nulové náklady jsou však vykoupeny mnoha minusy.

Kamarád:

 • nemá k dispozici profesionální vybavení (reproduktory, mikrofony,…) ani zkušenosti s hraním na tak důležitých akcích, není schopen improvizovat;

 • nemá dokonalý přehled v hudbě a není schopen připravit perfektní playlist, který bude zahrnovat vaše oblíbené songy i šlágry, které na svatbě zkrátka musí zaznít;

 • s postupujícími hodinami se může opít a vy zůstanete bez hudby;

 • svatbu si neužije a neoslaví s vámi významný den, když bude muset být připoutaný u notebooku a snažit se, aby zrovna hrála hudba interpreta/žánru/tempa, který nejvíce odpovídá atmosféře na svatbě i denní době.

Kapela je fajn, ale nabízí omezené možnosti

Živé vystoupení kapely v sobě nese romantický nádech a velké lákadlo. I v tomto případě si však musíte uvědomit několik záporů.

Hudební skupina:

 • má úzký repertoár (co do žánru i množství „naučených“ písniček);

 • z fyzických důvodů vydrží hrát jen omezenou dobu a musí často dělat pauzy, během kterých je ticho;

 • nemůže nijak regulovat hlasitost svého výstupu a nelze tak její výkon kombinovat v podobě podkresu se soutěžemi atd;

 • čítá většinou min. 4 členy, z nichž každého musíte zaplatit;

 • potřebuje ke svému výkonu velký prostor (ať už hraje venku nebo uvnitř).

Nejpopulárnější volba současnosti: DJ na svatbu

Výše shrnuté nevýhody prvních dvou alternativ nechávají vyniknout klady třetí možnosti. Profesionální DJ na svatbu – jakým je například Radek Šiml s více než 11letými zkušenostmi a více než 40 odehranými svatbami za rok – totiž v rámci svých služeb nabízí:

 • široký repertoár s několika tisíci písniček rozmanitých žánrů a interpretů;

 • moderátorské služby, v rámci kterých vás provede svatebním dnem a od A do Z se postará o organizaci svatebních soutěží i kvízů a zařídí i např. svolání svatebčanů na ohňostroj nebo slavnostní krájení dortu;

 • vlastní kvalitní techniku a vybavení (reproduktory, mikrofony, notebook, mixážní pult atd.);

 • více než 5 000 písniček pro zpívání karaoke, které rozproudí atmosféru a obstará originální zábavu pro svatebčany;

 • plátno na promítání videoklipů či fotek;

 • možnost zajistit výhodně fotokoutek, koordinátorky, kouzelníka, ohňostroj, svatební dort a jiné služby;

 • přijatelnou cenu.

Tipy na nejlepší DJs na svatbu pro Brno a okolí

Pokud se rozhodnete najmout si pro váš svatební den profesionálního DJ, čeká vás ještě zcela klíčová nutnost: vybrat toho pravého. Stejně jako v případě životního partnera je i volba DJ na svatbu zásadní a doporučujeme ji věnovat dostatek času. Nejdůležitější jsou prokazatelné, dlouhodobé zkušenosti a široká nabídka doplňkových služeb.

S klidem na srdci lze doporučit například DJ Radka Šimla a jeho kolegy z renomované svatební agentury, která sklízí úspěch díky individuálnímu přístupu, prokazatelným zkušenostem, komplexnosti nabízených služeb a příznivé cenové nabídce. Abyste měli jistotu, že DJ bude mít v harmonogramu volno, doporučujeme jeho služby rezervovat co nejdříve – ideálně např. půl roku dopředu. Později nemusíte být úspěšní. Tak jako tak to však doporučujeme zkusit.

Publikováno: 10. 06. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková