Všechno, co byste měli vědět o zeleném kratomu

Kratom se po celém světě používá stovky let a pochází z horkých a vlhkých oblastí jihovýchodní Asie, jako jsou Thajsko, Myanmar, Indonésie a Papua-Nová Guinea. Jednotlivé kmeny se rozdělují podle zbarvení, přičemž k dostání je kratom zelený, červený a bílý. Tradičně se listy kratomu žvýkají, ovšem v posledních letech se rozšířily spíše sušené listy rozemleté na extrémně jemný prášek, který se přimíchává do jídla, čaje a dalších nápojů, případně se požívá samostatně.

Použití

Začněte každý den čajem z kratomu, který smícháte s medem, případně s agávovým sirupem, abyste obešli jeho hořkou chuť. Stejně tak se velice často používá v kombinaci s citrusovými koktejly, protože ovocná příchuť dokáže maskovat silnou chuť kratomu. Přidat si můžete jemný prášek také do jablečného pyré. Jestliže si koupíte kvalitní kratom, můžete se těšit z jeho vynikajících vlastností. V následujících řádcích se však zaměříme na zelený kmen.

Zelený kratom

Zelený kratom je mírnější než ostatní kmeny, přesto dodává uživatelům pocit zvýšené motivace a optimismu. Zelený kratom je pojmenovaný podle toho, že se listy sklízí v okamžiku, kdy má zelené žilky. Existuje hned několik různých druhů.

Green Bali

Jedná se o jeden z nejčistších dostupných kmenů zeleného kratomu. Pěstuje se v oblasti Bunut v Bruneji v jihovýchodní Asii. Listy kratomu se pro tuto směs sbírají až po dosažení dokonalé rovnováhy alkaloidů a kvality listů. Green Bali má povzbuzující účinky.

Green Maeng Da

Green Maeng Da je nejznámější odrůdou zeleného kratomu. Jedná se o směs složenou z 80 % zeleného kratomu a 20 % bílého kratomu. Pochází z Indonésie z oblasti Bunut. Listy kratomu jsou vyzrálé a následně se ručně sbírají, aby byla zajištěna vysoká kvalita a čerstvost. Green Maeng Da navozuje optimistickou náladu a pohodu.

Green Malay

Green Malay se sklízí v Nibungu v indonéské oblasti Bengkulu. Jedná se o stoprocentně čistý zelený kratom. Jeden den před sušením listů se z nich odstraňují stonky, což pomáhá zachovat zelený odstín listů a optimální obsah alkaloidů. Green Malay je mimořádně jemný prášek, jež podporuje motivaci a je silnější než ostatní druhy zeleného kratomu.

Publikováno: 25. 08. 2022

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková