Sníte o vlastní pizzerii? A víte, jaké potřebujete vybavení?

Mnoho lidí sní o tom mít nějaký vlastní business. Být pánem svého vlastního času, nemuset poslouchat žádné nadřízené. Klady tu určitě existují, ale stejně tak zápory. V čem začít podnikat? Spousta lidí sní o oboru gastronomie, chtějí mít vlastní kavárnu či restauraci. Vysnili jste si pizzerii? Když se zaměříte pouze na jeden typ pokrmů, jako je třeba právě pizza, máte to jednodušší. Nepotřebujete univerzální vybavení, stačí vám výbava konkrétně pro daný pokrm. Co budete potřebovat v pizzerii?

Základem je pec na pizzu

Určitě se neobejdete bez pece na pizzu a jedna vám stačit rozhodně nebude – tedy záleží na velikosti. Měli byste vědět, jaký rozměr pizzy budete vyrábět. Existují pece, které mají kapacitu pouze na jednu pizzu o konkrétním průměru. Ty jsou ale vhodné spíš do podniků, kde pizzu nabízí jako jednu z mnoha variant jídel. Do pizzerie sáhněte spíš po takové, jež vám umožní připravovat více kusů najednou. Nezapomeňte, že budete potřebovat i lopaty na pizzu pro vytahování z teplé pece.

Urychlete si přípravu těsta

Těsto hraje hodně velkou roli v tom, jaký bude celkový výsledek. Jeho přípravu vám pomůže urychlit kynárna, vyhřívané zařízení, ve kterém těsto nakyne rychleji. Zákazníci tak nebudou muset na svou pizzu dlouho čekat. Samotné zpracování těsta usnadní hnětače. Vybírat byste je měli podle objemu, předem tedy promyslete, jak velkou pizzerii se chystáte otevírat. Samozřejmě je těžké predikovat návštěvnost, ale můžete aspoň odhadnout, kolik kusů pizzy asi tak budete připravovat každé dopoledne/odpoledne, ve špičkách (tj. kolem oběda a večeře). Tolik k vybavení specifickému pro pizzerie. Zapotřebí bude ještě spousta dalších věcí, ty už jsou ale shodné s dalšími restauracemi. Nejlepší obvykle je, když všechno vybavení zakoupíte na jednom místě. Podívejte se na web ATfornax.cz, kde prodávají vybavení pro pizzerie a gastro provozy.

Publikováno: 20. 12. 2022

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková