Domů » Jak uspět na pracovním pohovoru na PR pracovníka?
Finance & práce

Jak uspět na pracovním pohovoru na PR pracovníka?

V koši personalistu skončí čtyři z pěti životopisů. Je to pro nepřehlednou strukturu nebo nedostatek informací.

Je dobré vědět, že zkušený personalista / recruiter, který pracuje s lidmi a denně mu projdou rukama desítky životopisů už na základě zaslaného CV a průvodního dopisu ví přesně, zda kandidáta na PR pracovníka pozve na osobní setkání. Přečtení a konstatování, zda kandidát splňuje základní požadavky na pozici PR pracovníka mu zabere zhruba 30 vteřin.

Buďte připravena i na telefonický pohovor při kterém personalista vlastně dělá první “třídění” uchazečů. Velkou výhodou telefonického pohovoru je relativně krátký čas k získání dostatečného množství informací o uchazeči. Jedinou zákeřností telefonického pohovoru je neočekávanost. Pokud však budete na zazvonění připraveni, máte polovinu úspěchu v kapse. Proto je důležité připravit se na tuto alternativu.

Tip: Pokud vás klasické zaměstnání neláká a raději byste rozjeli online podnikání, zkuste prodávat PR články firmám.

Jaké otázky můžete po telefonu očekávat?

Ověřovací otázky

Personalista si při telefonátu ověřuje údaje uvedené v životopisu jako např. nejvyšší dosažené vzdělání, jak dlouhý čas jste působili v předchozích zaměstnáních a pod. Může se zeptat i na důvody odchodu z vašeho dosavadního zaměstnání.

Osobní otázky

V tomto případě budou personalistu zajímat důvody vašeho zájmu o nabízenou pozici. Na tuto otázku byste měli pohotově reagovat a měli byste vědět své rozhodnutí obhájit. Můžete např. své znalosti a zkušenosti porovnat s inzerovanými požadavky na kandidáta.

Abyste po telefonu zanechali co nejlepší dojem, musíte zvládnout nejen obsahovou stránku telefonátu, ale i formální stránku. Personalista nevidí vaši mimiku, gesta, k dispozici máte jedině svůj hlas.

Proto byste měli velkou pozornost věnovat:

Tempu hovoru a pauzám

Mluvte o něco pomaleji než máte ve zvyku. Slova či věty, které chcete zdůraznit, řekněte pomalu. Méně důležité úseky předkládejte rychleji. Nevyhýbejte se pauzám, dělají slovní projev srozumitelnější a jsou výhodné pro vás i pro tazatele. Umožňují rozmyslet si obsah toho, co chcete vyjádřit, tazateli usnadní zapisovat si poznámky.

Používejte spisovnou češtinu

Vyhýbejte se slangovým slovům, nářečím apod.

Eliminujte rušivé vlivy

Měli byste se také vyhnout hluku v pozadí a pokud je to možné, buďte v místnosti sami.

Pokud jste se ve vašem životopise uvedli aktivní znalost cizího jazyka je možné, že telefonický rozhovor bude probíhat právě v něm. Proto si dávejte pozor na to, abyste v životopise uváděli pouze pravdivé údaje. V opačném případě byste si mohli velmi uškodit.

Pokud jste se právě dohodli s personalistou na pracovním pohovoru, gratulujeme vám. Nyní však máte pouze jednu šanci na to, abyste udělali co nejlepší dojem- máte na to 30 sekund.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.