Potřebujete novou tiskárnu do domácnosti, ale nevíte, jak vybrat tu správnou?

Tiskárna je nedílnou součástí standardního vybavení většiny domácností. Ostatně není jediný důvod, proč by být neměla, vždyť si ji můžete pořídit i za méně než tisíc korun. Ceny výpočetní techniky průběžně klesají a poměrně levně si lze koupit i kvalitní zařízení. Ale podle jakých kritérií byste měla vybírat? Pokud nemáte po ruce ajťáka, který by vám doporučil vhodný typ, budou se vám hodit následující informace. Prozradíme vám vše, co byste měla o výběru tiskárny do domácnosti vědět.

Na co budete tiskárnu používat?

Způsob využití patří k základním kritériím výběru. Potřebujete ji kvůli tisku černobílých dokumentů, nebo barevných fotografií vaší rodiny? Velmi důležité je maximální měsíční zatížení – tento údaj neberte na lehkou váhu a řiďte se jím. Navíc počítejte s tím, že nejde o pravidelné zatížení, ale o opravdové maximum. Přetěžováním tiskárny způsobíte její předčasný odchod do důchodu.

Hodila by se vám multifunkce?

Hodila by se vám také kopírka a skener? Pak byste se měla zaměřit na sortiment multifunkčních tiskáren. Tzv. multifunkce vám ušetří spoustu drahocenného místa na stole, protože zabírají jen minimální plochu oproti všem samostatným zařízením.

Jak ušetřit na náplních?

Zatímco z pořizovací ceny tiskárny vaše peněženka nevykrvácí, z neustálého doplňování náplní by mohla dostat infarkt. Můžete však ušetřit tím, že budete nakupovat výrazně levnější alternativní (kompatibilní) náplně do tiskáren. Jejich kvalita je srovnatelná, ovšem cena mnohem nižší. Například toner Q2612A pro tiskárny HP je k mání za bezkonkurenční cenu a vytisknete s ním až 2000 stran při 5% pokrytí. Prodejce TonerPartner.cz vám na něj poskytne doživotní záruku. A pokud se zásobíte, ušetříte ještě více – prodejce vám v případě nákupu většího počtu výrazně sleví.

Publikováno: 27. 11. 2017

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková