4 rady pro inspiraci při výběru bytového textilu

Toužíte po útulném a hezky zařízeném domově, kde se budete cítit dobře za každé situace? Výbornou pomocí pro vyladěné bydlení je vhodně zvolený bytový textil. Do této kategorie spadají velké prvky, jako jsou koberce, ale i menší detaily v podobě dekoračních polštářků a podobně. V článku najdete 4 rady, které vám dodají inspiraci pro výběr těch správných kousků.

Krásné záclony

Jedním z prvků, s jejichž pomocí vykouzlíte designový vzhled pokoje, jsou záclony. V moderním provedení dokážou vytvořit útulný dojem, a navíc se skvěle kombinují s nejrůznějšími závěsy. Z toho důvodu se vyplatí investovat do jejich kvality, ať vydrží stále krásné i po několika vypráních.

Kvalitní povlečení

Dalším výrazným kusem bytového textilu je kvalitní povlečení. U něj sledujte nejenom líbivý design, ale také použitý materiál. Ten by měl být ideálně z bavlny, která vyniká svou prodyšností a schopností absorbovat přebytečnou vlhkost. Má také mnoho různých úprav, takže se hodí pro použití v létě v případě saténu i v zimě, kdy je lepší volbou flanel.

Designový koberec

Místnost dokážete zvelebit s obyčejným kusovým kobercem. Skvěle totiž rozbije monotónní vzhled běžné podlahy. Hodí se například do obývacího pokoje k sedací soupravě. Velmi dobré uplatnění najde také u postele pro příjemný pocit, když se po ránu dotknete země. Stačí pouze vybrat vhodnou barvu či vzor, který bude ladit k ostatnímu vybavení a pomůže s dosažením požadovaného efektu.

Drobné dekorace

Obyčejné dekorativní polštářky dokážou rozzářit každou sedačku i postel a přidat na dojmu útulnosti. Jejich výběr naštěstí není nic složitého, protože stačí zvolit takové motivy a barvy, které se budou hodit k ostatnímu vybavení. Malé polštářky a povlaky na ně jsou navíc poměrně levné, takže ani příliš nezatíží rodinný rozpočet.

Publikováno: 09. 11. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková