Domů » Zima ve znamení běžek
Cestování

Zima ve znamení běžek

Situace stále nevypadá utěšeně, takže na nějaké velké cestování za lyžováním se ani v zimním období zřejmě nedá spoléhat. Nebojte se, doma určitě zůstat sedět nemusíte. Stejně jako v létě frčela hlavně turistika a cyklistika, v zimě se můžete vydat na běžky nebo třeba skialpy. V případě tuhé zimy s trochou přírodního sněhu nebudou mít problém proběhnout se na běžkách po lese ani lidé v oblastech s nižší nadmořskou výškou, ve vyšších polohách našich hor (Jizerky, Krkonoše, Šumava, Jeseníky, Orličky, Krušné hory, Beskydy a Javorníky…) je jistota sněhu vyšší i v méně chladných zimách, navíc tam můžete počítat s kvalitní úpravou stop. Běžecké lyžování prospívá tělu v každém věku, jde o velmi šetrný pohyb, který na rozdíl od klasického běhu odbourává nárazy. Díky tomu je mnohem přívětivější pro vaše klouby. Zimní krajina je velmi uklidňující, není nic krásnějšího, než se projet na lyžích po čerstvém sněhu, na kterém se třpytí sluneční paprsky.

Běžecké lyžování tedy představuje řadu výhod, na horách jsou obvykle také udržované běžecké trasy, po kterých se projedete krásnou přírodou a nemusíte si vyšlapávat vlastní stopu. Pro běžecké lyžování ani nepotřebujete tolik vybavení, stačí mít běžecké lyže, hole, boty a vázání a samozřejmě vhodný oděv. Už jste po létě zrevidovali stav vašeho běžeckého vybavení? Jsou vaše běžky v dobré kondici? Našli jste obě hole? Potom už stačí jen počkat si na sníh, nebo mu jít naproti a popojet blíž k některým z našich hor.

Kde hledat informace

Potřebujete-li vědět cokoli o běžeckém lyžování, můžete si předplatit odborný časopis NORDIC, který vám přináší čerstvé novinky ze světa běžeckého lyžování. Máte-li raději informace on-line, navštivte www.bezky.net, kde najdete spoustu informací o lyžařských oblastech, o vybavení na běžecké lyžování, závodech, tréninku i výživě. Neméně důležitá je také péče o běžecké lyže pro, používáte-li u běžek na klasiku vosky na odraz, je třeba je správným způsobem nanášet a poté lyže také pravidelně čistit. Všechny běžky, ať už se jedné o modely na klasiku, skate či kombi lyže, je potřeba pravidelně ošetřovat skluzným voskem, protože tak jednak chráníte skluznici, ale zejména pojedete znatelně rychleji. Informace o mazání a jak na něj, naleznete v odborných článcích na webu Bezky.net. Využijte rad od odborníků a užijte si běžecké lyžování na maximum.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.