Ve dvou se to lépe táhne, ale i hubne. Proč shazovat kila v páru?

Když má člověk parťáka, který v něčem „jede“ společně s ním, obvykle se mu podaří dosáhnout výsledku mnohem dříve. Člověk je tvor společenský a má tendenci prožitky sdílet, a to bez ohledu na to, zda jsou pozitivní, nebo negativní. A když se nabízí pomocná ruka a podpora, je škoda toho nevyužít. Týká se to i hubnutí. Pokud se vám nedaří zhubnout, pusťte se do toho společně s partnerem.

Výhody párového hubnutí jsou zjevné

Proč přestat s tajnůstkařením, a naopak se do shazování nadbytečných kilogramů vrhnout v páru? Především proto, že společně hubnoucí partneři mají mnohem větší šanci, že svůj cíl dotáhnou do zdárného konce. Vzájemná pomoc, inspirace i motivace, to jsou dostatečně pádné důvody, proč to minimálně vyzkoušet. A to není zdaleka vše, velkou výhodou párového hubnutí je také nemalá finanční úspora. Dva diametrálně odlišné jídelníčky představují pro rodinnou kasu zbytečnou zátěž. Jakmile se začnete stravovat stejně, zaplatíte za jídlo mnohem méně. Dvě porce stejného jídla jsou mnohem levnější než dva úplně jiné pokrmy.

Vítané oživení uvadajícího vztahu

Koexistence není to samé jako společný život. Pokud máte pocit, že váš partnerský život pozvolna umírá a žijete spíše z hezkých vzpomínek, dost možná pomůže změna životního stylu. Najednou budete mít nový společný zájem – hubnutí totiž nespočívá pouze v rekonstrukci jídelníčku, ale také v udržování dobré fyzické kondice. Najděte si proto pohybové aktivity, které vás baví a užívejte si je i se svým partnerem. Empatie od partnera bývá při hubnutí naprosto zásadní. Zdaleka nejhůře jsou na tom ženy, ze kterých si protějšek utahuje a pokračuje v nezdravém stravování navzdory její snaze o velkou změnu. Článek vznikl ve spolupráci s magazínem FitTipy.cz – skvělým zdrojem informací o hubnutí, fitness, vyváženém jídelníčku a dalších věcech, které souvisí se zdravým životním stylem.

Publikováno: 30. 05. 2021 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková