Domů » 5 důvodů, proč nesedět doma a procestovat Evropu
Cestování

5 důvodů, proč nesedět doma a procestovat Evropu

Závidíte travelblogerkám, že tráví spoustu času v zahraničí a poznávají nové kultury? Vždyť můžete taky – a nemusíte kvůli toho cestovat přes půl světa. Česká republika představuje perfektní výchozí bod pro cestování po Evropě!

V zahraničí za pár hodin

Nemáte na cestování čas, protože jste časově vytížená? No a co. V Londýně, Amsterodamu, Bruselu či v Madridu můžete být za pár hodin. Stačí nasednout do letadla a za chvíli jste v úplně jiné zemi. Pro někoho, kdo si nemůže dovolit vycestovat na několik týdnů na druhou stranu zeměkoule, je cestování na kratší vzdálenosti ideálním řešením. V pátek vyrazíte a v neděli večer jste zpátky doma.

Pestrá směsice kultur

Exotika je sice lákavá, ale i v Evropě narazíte na úplně odlišné kultury a mentalitu. Myšlení Evropanů není jednotné – naopak vás překvapí, že pouhých pár set kilometrů od hranic bydlí lidé, kteří vedou úplně jiné životy. A samozřejmě se nesetkáte jen s rozličnými životními filosofiemi, ale také s rozmanitou kuchyní.

Levněji už to snad nejde

Letenky do evropských destinací jsou velmi levné. A když se vám je podaří „odchytit“ v akci, díru do rozpočtu vám rozhodně neudělají. S trochou štěstí je sežnete z za pár set korun. Nevěříte? Koukněte na akční nabídky na Letenkujeme.cz. Neuvěříte, kam můžete letět za méně než pět set korun.

Žádná otravná administrativa

Když se vydáte mimo EU, musíte si vyřídit víza a často i mnohé další dokumenty. Nic podobného vám v rámci unie nehrozí. Nebudete muset ztrácet čas na úřadech a vystačíte si dokonce s občanským průkazem.

Nádherná místa a památky

Evropa je posetá dechberoucími pamětihodnostmi, ze kterých přímo čiší historie. Za architekturou zde míří turisté z celého světa a my ji máme jako na dlani. A nejen ji – čarokrásná je i evropská příroda, byť zde nepanuje tropické klima.

Resumé? Až evropské destinace poznáte blíže, nedáte na ně dopustit. A přestane vám být líto, že se nemůžete tak často vydat přes oceán.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.