Domů » Dovolená s dětmi může být zábavná i pro rodiče. Hurá do Šiklandu!
Cestování

Dovolená s dětmi může být zábavná i pro rodiče. Hurá do Šiklandu!

Čas letí jako splašený kůň a většina Čechů opět usilovně přemýšlí nad letošní letní dovolenou. Ale co když jste všechna skvělá místa navštívili v minulých letech a pro letošek vás nenapadá nic, z čeho by vaše děti skákaly dva metry do výšky? Ano, to je podstatný fakt – plánujete dovolenou pro sebe i ratolesti, což okruh míst poněkud redukuje. Musíte vymyslet něco senzačního, nuda je tabu! Nebudeme chodit kolem horké kaše – sbalte si to nejnutnější a vyrazte směrem Vysočina. Právě tam se totiž nachází Šikland, jedna z nejoblíbenějších českých turistických atrakcí.

Westernové městečko? Šikland nabízí mnohem více

Milujete divoký západ a vše, co k němu patří? V tom případě pro vás bude letošní dovolená v Česku nezapomenutelná. Největší část Šiklandu tvoří areál Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem, ve kterém se nachází první (a nelepší) westernové městečko v republice.

Dovolená s dětmi v ČR může mít mnoho podob a v Šiklandu se rozhodně netočí jen kolem pistolníků a salonů. Za pozornost stojí i další areály, ve kterých nechybí aquapark, zoopark a další skvělé atrakce pro nejmenší i jejich rodiče. V největším českém přírodním parku se během léta konají mnohá představení, show a akce plné zábavy.

Dovolená na Vysočině je jako stvořená i pro příznivce vojenské techniky a motosportu. Ve zdejším military offroad areálu si lze zablbnout v bojovém vozidle, případně prohnat vlastní offroad či otestovat svůj smysl pro boj v rámci paintballu.

Strašidelný zámek Draxmoor

Nedílnou součástí Šiklandu je strašidelný zámek Draxmoor. Byl vybudován z historické sýpky ze 17. století a nyní jeho tři rozsáhlá patra obývají strašidla všeho druhu. Kromě toho si návštěvníci užijí 3D kino, jízdu ve strašidelném výtahu a v neposlední řadě pohádkový domeček na kuřích nožkách. Garantujeme vám, že vaše letošní letní dovolená v Česku nabude po prohlídce pět set let staré budovy nabité speciálními efekty úplně nový rozměr.

Napadá vás snad lepší dovolená v ČR? Šikland je místo, které si zamilujete – další informace najdete na sikland.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.