Pravidelný pohyb je základem spokojeného života. Jak s ním začít?

Možná to zní jako klišé, ale pravidelné cvičení je velmi důležité pro psychickou i fyzickou pohodu každého z nás. Posiluje totiž obranyschopnost, zlepšuje náladu, dokáže zatočit se spoustou zdravotních indikací, dodá energii, vykouzlí vám hezčí tělo a zvýší sebevědomí. Hlavní je najít sport, který vás bude bavit. Jak na to?

Vyzkoušejte skupinová cvičení

Mnoho lidí se potýká s nejčastějším problémem, který u necvičící populace najdeme – nedokážou se sami dokopat k aktivitě. Přesně proto je vhodné vsadit spíše na skupinové lekce, jichž v dnešní době najdete stovky a stovky. Navíc se dostanete pod křídla zkušených trenérů, kteří vás budou motivovat.

Muži nejčastěji volí vzpírání ve fitku, zatímco ženy preferují například oblíbený HEAT. První způsob cvičení vám nejspíše nemusíme představovat. Druhá zmíněná varianta spočívá v různě intenzivním chození na speciálním pásu. Obě řešení vám přinesou ohromně pestrou škálu benefitů.

Zajímavou volbou je také badminton, jejž si můžete užít s vaší drahou polovičkou, případně s přáteli. Během něho spálíte opravdu pořádné množství kalorií a budete se parádně bavit.

Kde cvičit?

Ať už vás láká vzpírání, HEAT, badminton, kruhový trénink, fitbox, jóga, nebo jakékoliv odlišné tréninky, mrkněte se na fitko Ostrava. Jedná se o jedno z největších center v celé České republice, přičemž se dočkáte 2 200 metrů čtverečních plochy. Díky tomu se dočkáte velkého množství různých lekcí, z nichž si vybere úplně každý.

Fitness centrum Ostrava nabízí i individuální tréninky s vybraným trenérem/kou. V případě zájmu si můžete nechat změřit tuk,svalovou hmotu, vodu na speciálním přístroji, který bude postupem času jasně identifikovat váš úspěch. Necháte-li si sestavit profesionální jídelníček, dočkáte se rychlých změn a pořádného pokroku.

Publikováno: 26. 08. 2023

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Markéta Kocourová